eur:
411.24
usd:
392.8
bux:
0
2024. november 22. péntek Cecília
Nicolas Otamendi, a Manchester City (b) és Joelinton, a Newcastle United játékosa az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság 34. fordulójában játszott Manchester City-Newcastle United mérkőzésen a manchesteri Etihad Stadionban 2020. július 8-án. A Manchester City 5-0-ra győzött.
Nyitókép: MTI/EPA/Pool/Michael Regan

Megvan, mely futballklubok törhetnek be az évtized közepére az elitbe

Az elmúlt évek tapasztalata azt mutatja, hogy ha egy futballklubnál tulajdonosi részt szereznek közel-keleti befektetők, annak szurkolói okkal álmodnak arról, hogy kedvenceik néhány éven belül az ország, sőt Európa legjobbjai közé emelkednek. Elég csak példaként a Manchester Cityt és a Paris Saint-Germaint emlegetni.

Az idei esztendőben eddig három országban, következésképpen három klubnál emlegettek ilyen hátterű tulajdonosváltást. A legnagyobb médiafigyelmet a Newcastle United ügye kapta, mint ismert, a „Szarkákat” szaúdi befektetők kívánják megvásárolni, ami ellen emberi jogi aktivisták tiltakoztak, s amellyel kapcsolatban a Premier League is vizsgálódott.

A Serie A-ban középcsapatnak számító Parma iránt arab befektetők érdeklődnek, sokan már ennek tulajdonították, hogy néhány hete a klub megvett három játékost a Napolitól, olyanokat, akik már az előző idényben kölcsönben a sorait erősdítettét. (Inglese, Grassi, Sepe.)

A legkülönlegesebb az egyelőre még csak a francia Ligue 2-ben szereplő Paris FC esete. Miközben a Paris Saint-Germain a katari uralkodócsalád egyik tagjának irányítása alatt áll, a főváros második számú klubjában a Bahreini Királyság szerzett, egyelőre csak húszszázalékos, részesedést. A főtulajdonos továbbra is a befolyásos üzletember, Pierre Ferracci marad, aki a tőkeemeléssel és a bahreiniek megjelenésével máris arról álmodik, hogy az idén a harmadik vonalba visszacsúszást éppen csak elkerülő csapata három éven belül feljut a Ligue 1-ben. Oda, ahol 1974-ben járt legutóbb.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Aggódik a világ internetformának teljes egészéért az amerikai ügynöség és nagy döntést hozott

Aggódik a világ internetformának teljes egészéért az amerikai ügynöség és nagy döntést hozott

Az Egyesült Államok Szövetségi Kommunikációs Bizottsága (FCC) új szabályozásról döntött a tenger alatti internetkábelek biztonságának növelésére. A döntés hátterében a növekvő nemzetbiztonsági aggályok állnak, különös tekintettel Kína és más potenciális fenyegetést jelentő országok tevékenységére. Az FCC egyhangúlag szavazta meg a javaslatot, amely a globális internetforgalom több mint 98%-át bonyolító, több mint 400 tenger alatti kábelből álló hálózatot érinti.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 20:33
×
×
×
×