392.7
365.88
66790.65

Az észtek közel álltak a világszenzációhoz

A magyarok csoportjának másik két két mérkőzése közül a törökországi papírforma-eredményt hozott: a törökök 5-0-ra nyertek Andorra ellen. A másik ellenben meglepetést: az észtek otthon tartottak egy pontot a listavezető, eddig százszázalékos hollandok ellen. S csak néhány másodpercen múlt, hogy nem tudtak nyerni!

Tallinnban Arjen Robben már a második percben vezetést szerzett a hollandoknak, az Oranje akkor azt hitte, sima mérkőzés várt rá. Ám Konstantin Vassiljev a 18. percben kiegyenlített, majd az 57. percben a vezetést is megszerezte.

Úgy tűnt, nyernek az észtek, de a hollandok a 93. percben tizenegyest kaptak, amelyet Robin van Persie értékesített. Az utolsó pillanatokban a hazaiak legrutinosabb védője, Raio Piiroja megkapta a második sárga lapját, s így kizárta magát a budapesti mérkőzésről.

A törökök 5-0-ra nyertek, Umut Bulut három, Burak Yilmaz és Arda Turan egy-egy gólt szerzett.

Ami a többi csoportot illeti, a legnagyobb meglepetés a franciák botlása, a bosnyákok és a csehek hazai veresége és a svájciak ellen az izlandiak "feltámadása".
A csoport: Macedónia-Wales 2-1, Szerbia-Horvátország 1-1, Skócia-Belgium 0-2
C csoport: Kazahsztán-Feröer-szigetek 2-1, Németország-Ausztria 3-0, Írország-Svédország 1-2
F csoport: Oroszország-Luxemburg 4-1, Észak-Írország-Portugália 2-4
H csoport: Ukrajna-San Marino 9-0, Lengyelország-Montenegró 1-1, Anglia-Moldova 4-0