A Great British Design Quest címmel meghirdetett műsor eredményét stílusosan egy Concorde fedélzetén hozták nyilvánosságra az edinburgh-i Repülési Múzeumban.
A második helyre Harry Beck 1931-es londoni metrótérképét sorolták a szavazók, mint a mindennapok olcsó miniatűr formatervezésének gyöngyszemét.
1930-ra akkorára nőtt a londoni földalatti-rendszer, hogy a korábbi, tradicionális térképekre épülő metrótérképek már használhatatlanná váltak.
Harry Beck egyszerű, az áramkör kapcsolási rajzára emlékeztető dizájnja kiállta az idők próbáját. Aki ma Londonban utazik, ennek egy modernebb változatát veheti kézbe.
A harmadik helyet R. J. Mitchell Supermarine Spitfire repülőgépe szerezte meg, amelyet 1934-35-ben a brit légierő megrendelésére tervezett.
Először 1936-ban próbálták ki a könnyű, gyors és sokoldalú gépet, amely a II. világháborúban komoly fegyvernek bizonyult a brit pilóták kezében.
A gépet, amelyet 40 különböző változatban készítették el, 1954-ben vonták ki végleg a szolgálatból. Összesen több mint 20 ezer darab készült belőle.
A rekord mennyiségű 211.792 szavazatot hozó design verseny indulói között volt a miniszoknya, a Routemaster emeletes busz, a jellegzetes brit K2 telefonfülke, Peter Blake borítója a Beatles Sergeant Pepper's Lonley Hearts Club Band albumához, több autó (a Mini, az Aston Martin DB5, a Jaguar E-Type), a Martens bakancs, a Verdana betűtípus és két számítógépes játék, a Tomb Raider és a Grand Theft Auto.