eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 23. szombat Kelemen, Klementina
A koronavírus (COVID-19) elleni vakcina beadására készül egy egészségügyi dolgozó a torinói San Giovanni Bosco kórházban 2020. december 27-én. Ezen a napon kezdődik az Európai Unió (EU) tagállamaiban a lakosság összehangolt beoltása. Az Európai Bizottság december 21-én adott feltételes forgalombahozatali engedélyt a német BioNTech és az amerikai Pfizer gyógyszeripari vállalatok által kifejlesztett vakcina európai alkalmazására. Az oltóanyag az első EU-ban engedélyezett koronavírus elleni vakcina.
Nyitókép: MTI/ANSA/EPA/Tino Romano

Egy szomszédos ország bezárja az oltóközpontokat

Június 30-án véget ér a román egészségügyi minisztérium koronavírus elleni oltási kampánya.

Ennek következtében bezárnak az erre a célra létrehozott oltóközpontok, a koronavírus elleni immunizálást pedig júliustól a családorvosi rendelők veszik át - jelentette be kedden közösségi oldalán Andrei Baciu egészségügyi államtitkár, a koronavírus elleni oltási program felelőse.

Júliustól a Covid-19 betegség elleni immunizálás is a nemzeti oltási program részévé válik. Az államtitkár ismételten hangsúlyozta, hogy az oltás felvétele továbbra is a legjobb védekezés a Sars-Cov-2-es vírus ellen és "rendkívül hasznos", főleg a veszélyeztetett csoportok számára.

Romániában a múlt héten már csak 1148-cal emelkedett a koronavírus ellen beoltott lakosok száma. A 19,3 milliós országban eddig 8 millió 124 ezren kaptak legalább egy adag, koronavírus elleni vakcinát, és ez a beoltható (5 év feletti) lakosság 44,84 százalékát teszi ki.

Hétfőn a koronavírus-járvány kapcsán hozott kormányzati intézkedések legtöbbet szereplő illetékese, a lakosság immunizálása és a Covid-igazolvány munkahelyi megkövetelése mellett érvelő Raed Arafat katasztrófavédelmi államtitkár bejelentette, hogy ő is elkapta a koronavírus-fertőzést, annak ellenére, hogy állandóan viseli az FFP2-es, szűrővel ellátott maszkot. A tisztségviselő állítása szerint tünetei nem súlyosak, a következő napokban otthonról dolgozik.

Romániában egyébként

továbbra is visszaszorulóban van a koronavírus-járvány ötödik, az omikron variánsnak tulajdonított hulláma.

A szaktárca keddi jelentésében szereplő 1524 újonnan diagnosztizált fertőzés megfelel ugyan az utóbbi két hét átlagának, de heti összevetésben a tendencia csökkenő: az utóbbi héten diagnosztizált 8172 új eset csaknem 30 százalékkal elmarad az előző hét napon feljegyzett fertőzésszámtól.

Az elhalálozásoknál a csökkenés lelassult. Bár az áldozatok számában jelentősek az ingadozások, a koronavírus-fertőzéssel összefüggő elhalálozások átlagos száma napi 17 esetre csökkent. A kórházakban valamivel több, mint 1500 koronavírusos beteget ápolnak, ami csaknem 25 százalékos csökkenés az előző héthez képest.

A maszkviselési kötelezettség eltörlése óta eltelt egy hónapban viszont Romániában erőre kapott az influenza-járvány.

Múlt héten 2149 új influenza-fertőzést diagnosztizáltak, amely 14-szer magasabb szám a tavalyi év azonos időszakához képest. Hétfőn a hatóságok bejelentették, hogy immár két halálos áldozatot is követelt az idei influenza-járvány Romániában.

Címlapról ajánljuk
Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

A lehetséges tárgyalások előtt várható a háború legrosszabb szakasza – mondta az InfoRádióban a biztonságpolitikai szakértő, miután Ukrajna nyugati rakétákat lőtt ki Oroszországra, az pedig minden korábbinál keményebb válaszlépésekkel fenyegetőzik, sőt egyet már végre is hajtott Dnyipro városával szemben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×