Kifejtette: célja a küzdelem a klímaváltozás ellen, illetve ezzel egyidejűleg a gazdasági növekedés biztosítása is. Ennek érdekében teljesen átalakítaná az Egyesült Államok energiapolitkáját, és 2035-ig megszüntetné a szénalapú energiatermelésből eredő környezetszennyezést.
"Ezek a legfontosabb beruházások, amelyeket az amerikai emberek és a gazdaság hosszú távú egészségének szempontjából megtehetünk" - fogalmazott Joe Biden.
A demokraták várható elnökjelöltje úgy vélekedett, hogy
a gazdaság a koronavírus-járvány miatt "válságban van", de ez a válság alkalmat ad a korábbinál is erőteljesebb gazdaság megteremtésére.
Elemzők szerint a klímavédelmi küzdelem ígérete és az ezzel összefüggő beruházáspolitika illeszkedik a Demokrata Párt úgynevezett balszárnyának politikusai által az előválasztásokon hangoztatott környezetvédelmi javaslatokhoz. Ezek a javaslatok élvezik általában a demokrata párti politikusok támogatását, nézetkülönbség csupán a megvalósítás egyes részletiben van. Maga Biden az előválasztásokon még "csak" 1700 milliárd dollárt ígért a klímavédelemre az elkövetkező tíz évre.
A várható elnökjelölt nem fejtette ki az újságíróknak, hogy konkrétan hogyan és milyen forrásokból teremtené elő a klímavédelmi célokat szolgáló összegeket. Csupán a környezetszennyezés csökkentését szolgáló új beruházásokról ejtett szót. Elemzők adóemelést sejtenek lehetséges anyagi forrásként.