eur:
413.2
usd:
401.13
bux:
81801.54
2025. január 10. péntek Melánia
Danang, 2017. november 11.Donald Trump amerikai elnök (b) és Vlagyimir Putyin orosz elnök beszélget az Ázsiai és Csendes-óceáni Gazdasági Együttműködés (APEC) szervezete 25. csúcstalálkozóján a vietnami Danangban 2017. november 11-én. (MTI/EPA/Szputnyik/Kreml/pool/Mihail Klimenyev)
Nyitókép: Mihail Klimenyev

Orvosi felszerelést szállító orosz katonai gép indul az Egyesült Államokba

Egészségügyi berendezéseket és védőfelszerelést szállít a jármű - közölte a Kreml szóvivője.

Dmitrij Peszkov elmondta, hogy a nap folyamán technikai egyeztetés folyt a gépről. A segélyszállítmányról Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump amerikai elnök hétfői telefonbeszélgetésén esett szó.

"Az orosz fél a súlyos amerikai járványügyi helyzetre való tekintettel segítséget ajánlott fel orvosi berendezések és védőeszközök formájában.

Donald Trump köszönettel elfogadta ezt a humanitárius természetű segítséget"

- hangoztatta a szóvivő. Peszkov hozzátette, hogy a két elnök megállapodásának megvalósítása során az a benyomás alakult ki, hogy amerikai részről egyesek "minimum nem segítették" a technikai kérdések operatív megoldását. A szóvivő fontosnak érezte megjegyezni, hogy az Egyesült Államoknak felajánlott segítséggel Putyin "abból indul ki, hogy amikor az amerikai orvosieszköz- és anyaggyártók felpörögnek, akkor szükség esetén ezt a segítséget ők is tudnák majd viszonozni".

Peszkov rámutatott, hogy ugyancsak együttműködés alakult ki Oroszország és Kína között.

"Most, amikor ez a helyzet kivétel nélkül mindenkit érint és globális természetű, nincs alternatívája a közös cselekvésnek a partnerség és a kölcsönös segítségnyújtás szellemében" - mondta. Trump hétfői washingtoni sajtótájékoztatóján említést tett arról, hogy az Egyesült Államok a koronavírus-járvány elleni harcban segítséget kap Oroszországtól és Kínától.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Naggyá teszi-e Grönland Amerikát? - Demkó Attila véleménye

Naggyá teszi-e Grönland Amerikát? - Demkó Attila véleménye

Már első elnöksége idején is felvetette, és most ismét megerősítette Donald Trump megválasztott amerikai elnök, hogy megvenné az Egyesült Államok Dániától Grönlandot. Az InfoRádió Demkó Attila biztonságpolitikai szakértőt, az NKE John Lukács Intézet Stratégiai Jövő programjának vezetőjét kérdezte az amerikai tervekről.

MOHU: az ünnepi rekordforgalomban sem volt tömeges automataleállás

A fél év alatt teljesült egymilliárdos visszaváltási darabszám (műanyag palack, fémdoboz és üveg) azt is jelenti, hogy a korábbi rendszerben ebből 700 000 nem újrahasznosítóban, hanem a hulladéklerakókban kötött volna ki – mondta az InfoRádióban Szabó Szilvia, a MOHU gyártói felelősségi rendszerek vezetője. Hozzátette azt is, hogy bizonyos visszaváltógép-leállások rendszerszerűek, mindig elő fognak fordulni, ám gyorsan orvosolhatók.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.10. péntek, 18:00
Kőrösi Csaba
a Kék Bolygó Alapítvány stratégiai igazgatója
Egyetlen kis szigeten múlhat az Egyesült Államok globális katonai hegemóniája, de Washington késlekedik a szükséges lépésekkel

Egyetlen kis szigeten múlhat az Egyesült Államok globális katonai hegemóniája, de Washington késlekedik a szükséges lépésekkel

Az Egyesült Államok stratégiai helyzete a Csendes-óceán nyugati részén komoly kihívásokkal néz szembe, különösen Kína, Oroszország és Észak-Korea növekvő befolyása miatt. Ebben a geopolitikai helyzetben Guam, az USA csendes-óceáni területe kulcsfontosságú szerepet tölt be az amerikai katonai jelenlét és védelmi képességek szempontjából. A sziget védelme és fejlesztése sürgős feladattá vált, amely a következő kormányzat egyik legfontosabb nemzetbiztonsági prioritása lehet - számolt be a Breaking Defense.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×