eur:
411.19
usd:
392.91
bux:
0
2024. november 25. hétfő Katalin

Riasztó mértékben öregszik a japán társadalom

Riasztó mértékben öregszik a japán társadalom, a távol-keleti állam lakosságának több mint negyede idősebb 65 évesnél, ami kihívásként jelentkezik mind a kormányzat, mind az ország gazdasága számára - derül ki a japán belügy és távközlési minisztérium által szerdán közzétett népszámlálási adatokból.

2015. október 1-jével bezárólag a 65, vagy ennél idősebb japánok száma elérte 33,42 millió főt, vagyis a teljes lakosság 26,7 százalékát, ami a legmagasabb érték a népszámlálási adatok 1920-ban történt első összeírása óta.

A felmérés szerint Japán teljes lakossága 127,11 millió fő volt tavaly októberben, ami 0,7 százalékos csökkenést jelent a 2010-es adatokhoz képest, illetve ez az első csökkenés 1920 óta.

Emellett a 15 évesnél fiatalabb korosztály létszáma - fél százalékponttal - 15,86 millió főre csökkent, vagyis a teljes lakosság 12,7 százalékát teszi ki, ami a legalacsonyabb érték 1920 óta.

Az ország mind a 47 tartományában a 65, vagy ennél idősebb korosztályba tartozók száma meghaladta a 15 évesnél fiatalabbak számét, amire szintén nem volt példa a népszámlálás bevezetése óta.

Az évszázad végéig Japán lélekszáma kormányzati és az ENSZ becslései szerint tovább fog hanyatlani 83 millió főre, miközben lakosság 35 százaléka 65 évesnél idősebb lesz.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a bérmegállapodásról: ez egy történelmi léptékű megállapodás

Orbán Viktor a bérmegállapodásról: "ez egy történelmi léptékű megállapodás"

Történelmi léptékű megállapodásnak nevezte a múlt héten köttetett minimálbér-emelési egyezséget, mivel soha nem történt még ekkora emelés, 2027-re 40 százalékos lesz a növekmény a mostani szinthez képest. Azt is jelezte, a minimálbér reálértéke 29 százalékkal fog nőni 2027-ig, és az el fogja érni az átlagbér felét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

A magyar startupok sikerét és az innovatív ötletek kibontakozását számos tényező akadályozhatja Magyarországon. Ide tartozik a szabályozási környezet, a befektetők alacsony kockázatvállalási hajlandósága, vagy a pénzügyi eszközök szűkössége. A Nemzeti Innovációs Ügynökség ezeknek a gátaknak a lebontásán dolgozik, aminek az eredménye nem csak egy kiterjedtebb magyar startup ökoszisztéma lehet, de az is hogy a magyar ötletek „láthatóvá válnak” a nemzetközi porondon. Erről kérdeztük Bódis László, innovációért felelős helyettes államtitkárt, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatóját.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×