eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 27. szombat Zita

Hírszerzési botrány: újságírókat figyeltek meg

Berlinben egyre jobban dagad a német hírszerzés körül kirobbant botrány. A Süddeutsche Zeitung értesülése szerint ugyanis a Hírszerző Szolgálat a 90-es évek óta német újságírókat is rendszeresen megfigyelt.

A Hírszerző Szolgálat tevékenységét évtizedeken át homály fedte. Működését a törvény kizárólag külföldön engedélyezi, azonban - mint egy bizalmas jelentésből kiderül - a 90-es évek óta belföldön is megfigyelés alatt tartott újságírókat, és attól sem riadt vissza, hogy szerkesztőségi kollégákat bízzon meg ügynöki feladatokkal - jelentette az InfoRádió németországi tudósítója.

A felderítés kiterjedt a megfigyelt újságírók magánéletére is. Kiváltképpen a bíráló hangnemű cikkeiről ismert Spiegel és a Stern munkatársai álltak a Hírszerző Szolgálat érdeklődésének középpontjában, de a legnagyobb figyelmet a München közelében élő Erich Schmidt Eenbohmnak szentelték, aki 1993-ban könyvet adott ki a Hírszerző Szolgálatról.

A berlini kormány számára készült jelentés szerint a teljesen törvényellenes akciót azért indította a hírszerzés, mert tudni akarta, hogy mely munkatársai tájékoztatják bizalmasan a sajtót a szervezet működéséről. A Die Welt hétfőn arról számolt be, hogy az újságírók megfigyelését a Hírszerző Szolgálat korábbi vezetője személyesen rendelte el.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Olyan fegyvert kap Ukrajna, ami elképzelhetetlen lett volna a háború előtt: ez lehet a legveszélyesebb eszköz Kijev arzenáljában

Olyan fegyvert kap Ukrajna, ami elképzelhetetlen lett volna a háború előtt: ez lehet a legveszélyesebb eszköz Kijev arzenáljában

Amikor Oroszország megindította az Ukrajna elleni inváziót, Moszkva egyik elsődleges célja a megtámadott ország „demilitarizációja” volt; eddig nagyon úgy fest, hogy ez a dolog a visszájára sült el. Nem csupán arról van szó, hogy a NATO eddig gigantikus mennyiségű nehézfegyvert küldött Ukrajnának, de olyan technikai eszközöket is megkapott Kijev, melyekről korábban még csak álmodni sem mert az ukrán vezetés, ékes példája ennek az MGM-140 ATACMS harcászati ballisztikus rakétarendszer. Egy olyan technikai eszközről van szó, amely, bár abszolút nem nevezhető „háborúdöntő csodafegyvernek”, biztos megnehezíti majd az orosz haderő dolgát az általuk „különleges műveletnek” hívott invázió során.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. április 26. 21:41
×
×
×
×