A rendőrség és a tiltakozók közötti összecsapásokban 28 ember megsebesült. Az incidens után Dánia arra kérte állampolgárait, hogy hagyják el Libanont. Szombaton a szíriai fővárosban, Damaszkuszban tüntetők megrohanták, majd felgyújtották a dán és a norvég nagykövetséget, a két diplomáciai képviselet dolgozóinak előzőleg sikerült elhagyniuk az épületeket.
Norvégia kártérítést követel Szíriától a történtek miatt. Közben a világ vezető iszlám szervezete elítélte a gyújtogatásokat.
Vasárnap a francia és a belga fővárosban több ezres békés tüntetés volt a Mohamed prófétát ábrázoló karikatúrák miatt.
Irakban iszlámista fegyveres csoportok támadásokkal fenyegették meg az országban állomásozó dán katonákat és minden olyan ország polgárait, amelynek sajtója közölte a Mohamed prófétáról készült karikatúrákat, Irán pedig visszahívta Koppenhágába akkreditált nagykövetét.
Magyarországon két iszlám egyház arra kérte a kormányt, hogy határolódjon el az iszlám vallást és a muzulmánokat sértő sajtókampánytól. A felháborodást kiváltó karikatúrák közül néhányat két országos terjesztésű magyar lap is közölt.
Damaszkusz a felelős?
A damaszkuszi kormányt tette felelőssé az Egyesült Államok azért, hogy az elsőként dán és norvég lapokban megjelent Mohamed-karikatúrák miatt feldühödött tüntetők százai felgyújtották a két európai ország szíriai nagykövetségét. A Fehér Ház szóvivője megbocsáthatatlannak nevezte, hogy nem tudta szavatolni diplomáciai külképviseletek biztonságát.
Elítélte az európai országok damaszkuszi nagykövetségei elleni támadásokat az Európai Unió soros elnökségét betöltő Ausztria is.
Berendelték a magyar nagykövetet
Szombaton a pakisztáni külügyminisztérium a Mohamed-karikatúrák ügyében berendelte kilenc európai ország, köztük Magyarország diplomáciai képviselőjét. Az iszlámábádi külügyminisztérium szóvivője szerint azért döntöttek így, hogy erőteljesen tiltakozzanak az istenkáromlást megvalósító karikatúrák megjelentetése, illetve újraközlése miatt.
A behívott országok listája: Magyarország, Franciaország, Németország, Olaszország, Spanyolország, Svájc, Hollandia, Norvégia és Csehország.
Irán gazdasági szankciókkal fenyeget
Közben Mahmúd Ahmadinezsád iráni elnök utasította kereskedelmi miniszterét, hogy vizsgálja meg a gazdasági kapcsolatok megszakításának lehetőségét Dániával és mindazon országokkal, ahol leközölték a Mohamed-prófétáról készült karikatúrákat.
Az Arab Liga imázst javítana
Az egyiptomi fővárosban tartott tanácskozás után az Arab Liga tagjai közölték: a tájékoztatási miniszterek által eldöntött imázsjavító kampányra több mint 20 millió dollárt különítenek el az arab országok.
A miniszterek megegyeztek abban is, hogy az ENSZ-hez fordulnak a több európai újságban megjelent Mohamed-karikatúrák ügyében.
Állást foglalt az ügyben a Vatikán is. A pápai állam a vallásos meggyőződés tiszteletének fontosságára hívta fel a figyelmet a Mohamed prófétáról megjelent gúnyrajzokkal összefüggésben. Kofi Annan az erőszak ellen
Kofi Annan az erőszak ellen
Az erőszak beszüntetésére szólította fel a Mohamed karikatúrák európai közlése miatt tüntető muzulmánokat az ENSZ főtitkára. Kofi Annan szóvivője úgy fogalmazott: megértik a demonstrálók érzelmeit, de haragjuk nem igazolhat semmiféle erőszakot.
A világszervezet főtitkára felszólította a muzulmánokat: fogadják el a karikatúrákat megrendelő és először közlő dán lap bocsánatkérését.
Ezért állt le a Déli pályaudvar