A cél az, hogy Magyarország ügyészsége magas szakmai színvonalon teljesítő, a hivatásukat örömmel végző kollégák közösségeként lássa el az alkotmányos feladatát – jelentette ki a Legfőbb Ügyészség honlapján közzétett interjúban Magyarország újonnan megválasztott legfőbb ügyésze.
A Magyar Tudományos Akadémia szakmai álláspontja szerint „nincs olyan vizsgált terület a légkörtől a vizekig, a talajtól az élővilágig, beleértve az emberi egészséget is , ahol ne lennének kimutathatók a klimatikus változások, amelyek egyértelműen negatív irányúak”. A klímatörvényről készült tanulmányt egy erre a célra létrehozott elnöki bizottság fogalmazta meg az Alkotmánybíróság megkeresésére.
Nem mindegy, hogy milyen formában dolgoznak a diákok nyáron – hívta fel a figyelmet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal. A diákok bejelentésére és adózására – a diákszövetkezeten keresztül vállalt munka kivételével – ugyanolyan szabályok vonatkoznak, mint más munkavállalókra.