eur:
408.13
usd:
387.35
bux:
77771.12
2024. november 18. hétfő Jenő
Lángost árulnak a mogyoródi Hungaroringen a Forma-1-es Magyar Nagydíj első és második szabadedzésének napján, 2014. július 25-én.
Nyitókép: MTI/Marjai János

Közelíti az 1000 forintos határt a balatoni lángos

Jelentősen megemelte sima lángosának az árát egy közismert balatoni bisztró. Már csak pár forint választja el azt az 1000 forinttól.

A badacsonyi hajóállomás környékén működő Badacsony Bisztró két hete nyitott meg a téli szünet után. Frissített étlapja online is elérhető, amely alapján tavaly nyár óta lángosai jellemzően 25-45 százalék körül drágultak - írja a G7.

A gazdasági lap számításai szerint ez 43 százalékos áremelkedés, hiszen tavaly még csak 650-ért adták.

Az Infostart tapasztalatai szerint tavaly Alsóörsön 800 Ft-ot kértek a sima lángosért. A békásmegyeri piacon pedig idén emelkedett 550 forintra a lángos ára a tavalyi 400 forint után. A gazdasági lap szerint viszont Alsóörsön idén már 1000 forintot kérnek. Más kérdés, hogy

a budapesti Római-parton már tavaly is 1000 forintba került a sima lángos.

Arról már nem is beszélve, hogy 2018-ban Bécsben 4 eurót kértek a "magyar" lángosért. Ez mostani árfolyam melett legalább 1550 forint lenne.

fotó: Infostart
fotó: Infostart

A cikk szerint az évről évre növekvő árak miatt volt olyan lángosozó, amely már tavaly is érezte, hogy csökkent a forgalom (bár a bevétel nem), most pedig többen is említették, hogy az elmúlt évek legnehezebb időszakára készülnek. “Túléltünk két pandémiás meg egy háborús nyarat, de ez lesz a legnehezebb. Mostanra fognak az emberek úgy leereszteni anyagilag, hogy örülünk, ha lejönnek egyáltalán hozzánk” – mondta a keszthelyi lángosos.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×