eur:
411.21
usd:
392.66
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Az utasfelvételnél várakozik egy nő, amint a Ryanair diszkont légitársaság belga pilótái kétnapos bérkövetelő sztrájkot kezdenek a brüsszeli Charleroi nemzetközi repülőtéren 2022. július 23-án. A belga pilóták azt követően döntöttek a munkabeszüntetés mellett, hogy a koronavírus-világjárvány miatti utazáskorlátozás feloldása ellenére sem kapnak ismét teljes fizetést. A légi közlekedést fokozottan érintő pandémia idején a Ryanair belgiumi pilótái az állásuk megtartása fejében húsz százalékos átmeneti bércsökkentésben állapodtak meg az írországi központú légitársasággal. A 48-órás sztrájk mintegy húsz járatot érint a büsszeli Zaventem repülőtéren, és sok tucatnyit a Charleroi-on.
Nyitókép: Stephanie Lecocq

Két európai légitársaság forgalma másfélszer túlszárnyalja a tavalyit

A Ryanair-nél még sosem indult ilyen erősen az ősz, a Wizz Air utasforgalma pedig 52 százalékkal nőtt éves alapon szeptemberben.

Dinamikus a helyreállás az európai fapados légitársaságoknál: szeptemberben a Wizz Air és a Ryanair is másfélszeresére növelte utasszámát a tavalyi időszakhoz képest – írja a vg.hu.

A Wizz Air utasforgalma 52 százalékkal ugrott szeptemberben éves alapon, a gépek 4,6 millió utast szállítottak. A légitársaság az elmúlt egy év során már átlépte a 41 milliós utasszámot a 85 százalékos járatkihasználtság mellett.

A turisztikai főszezon lecsengése ezzel együtt érzékelhető: augusztushoz képest mintegy 300 ezerrel kevesebben választották a Wizz Airt, a járatok töltöttsége pedig ugyancsak elmaradt a nyár végi 90,5 százaléktól.

A Ryanair-nek is jól megy: szeptemberben 15,9 millió utast reptetett, vagyis ötven százalékkal többet, mint 2021 azonos időszakában. Az ír fapados társaság szeptemberben még sosem regisztrált ekkora forgalmat, történetük során ez volt a harmadik legerősebb hónap. Az 5,3 milliós bővülés mellett további eredmény, hogy

a tavalyi 19 százalék helyett csupán az ülések hat százaléka maradt üresen.

Az augusztusi rekordforgalomtól is csupán egymillió utassal maradt el a vállalat – a járatkihasználtság akkor valamivel jobb, 96 százalék volt –, mondta Michael O’Leary, aki múlt hónapban a magyar fővárosban jelentette be többek között nyolc Budapestről induló járat törlését. A légitársaságban a jövő márciusban záruló üzleti év során 166,5 millió utasra számítanak, amivel túlszárnyalná a 2019-es 149 milliós forgalmi csúcsot.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×