Az eddigi foglalások alapján időarányosan egyelőre rekordokat döntöget a belföldi szálláspiaci forgalom, többen utaznak, mint 2019-ben, még a magasabb árak ellenére is – közölte a VG érdeklődésére a Szallas.hu sajtószóvivője.
Bár a nyárra érkező foglalások száma egyelőre biztató, nehéz megjósolni, hogy a további infláció, az áremelkedések hogyan hatnak az idei nyárra.
A Szallas.hu adatbázia szerint várhatóan a pünkösd és a nyár, sőt a kora ősz is kiemelkedő lesz. „A tavalyi lezárt foglalások bruttó összértékének az 50 százaléka már beérkezett, annak ellenére, hogy a foglalások számának körülbelül harmadánál járunk” – fogalmazott Kelemen Lili sajtószóvivő.
Továbbra is a Balaton lesz a top régió a nyaralók körében,
a Szallas.hu-n eddig leadott minden harmadik nyári foglalás ide szól. Bár az áremelkedés a 2019-eshez képest 30 százalékos, a tavalyihoz képest mindössze 0,23 százalékos a változás, jellemzően a hotel kategória drágult – olvasható.
A balatoni szállások átlagára az idén 11 ezer forint, ezen belül a panziók, vendégházak, apartmanok ára egyelőre nem változott. A szállodai átlagár személyenként egy éjszakára jelenleg 19 ezer forint, az apartmanoké áremelkedés nélkül ennek kevesebb mint a fele, vagyis a tavalyihoz hasonlóan 9,2 ezer.
Jelenleg egyébként az apartman a legkeresettebb szállástípus, de várhatóan majd kiegyenlítődik a hotelek és az apartmanok aránya.
Bár foglalások számában a Balaton az abszolút győztes,
százalékosan a Tisza-tó iránt nőtt legnagyobb arányban a kereslet,
bár ez összességében nem borította fel a piacot, miután a tisza-tavi foglalások az összes foglalás 1 százalékát teszik ki. A szállások átlagára a Tisza-tónál sem nőtt a tavalyihoz képest számottevően, 8,4 ezer forint lett, ezen belül a hoteleké 12,4 százalékkal 17 ezer forintra csökkent, az apartmanok, vendégházak és panziók kategóriájában pedig 5,7 százalékkal nőtt, idén 7,9 ezer forint.