eur:
408.13
usd:
387.35
bux:
77771.12
2024. november 18. hétfő Jenő
Nyitókép: Pixabay

Már tárgyalnak arról, hogy betétdíjas lesz itthon a PET-palack

A magyar kormánnyal folynak egyeztetések arról, hogy itthon is betétdíjasok legyenek a PET-palackok – mondta egy interjúban Balogh Levente, a Szentkirályi Magyarország Kft. elnök-tulajdonosa.

A cégvezér szerint a PET-palack a legkörnyezetbarátabb csomagolóanyag a világon, mert a régi palackokból újat lehet gyártani, szerintem nem a gyártókat kell büntetni, hanem a szemetelőket – derül ki a Pénzcentrumnak adott interjúból. Balogh Levente úgy látja, ha a PET-palackot szelektíven összegyűjtik, és visszajuttatják a gyártókhoz, azok még örülnek is neki, mert egy ilyen palackból 8-10 alkalommal tudnak újat készíteni, erre a Szentkirályinál is több mint tíz éve képesek.

A vállalkozó úgy véli, ezeknek a palackoknak az a hátrányuk, hogy úsznak a folyók, tavak, óceánok felszínén, ezért vannak szem előtt, igaz, emiatt könnyebb is begyűjteni őket. Szerinte a megoldás a visszagyűjtés megszervezése, ennek érdekében a cégcsoport Csehországban, Szlovákiában már egy törvényjavaslat elkészítésében is rész vállalt, amely a palackok betétdíjassá tételére irányult, és már el is fogadták.

A betétdíjat az USA-ban már vagy 10 éve bevezették, Nyugat-Európában is több helyen alkalmazzák, és mint kiderült, itthon is hamarosan előkerülhet.

"Annyit elmondhatok, hogy már a magyar kormánnyal is vannak egyeztetések arról, hogy a vonatkozó törvényt megfelelő módon ki lehessen dolgozni, és itthon is betétdíjasok legyenek a PET-palackok. Így a probléma egy csapásra megoldható, kevesebb lesz a szemét" – mondta Balogh Levente.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×