Az eddig megtett intézkedések fő célja nem a forint árfolyamának erősítése, hanem a pénzügyi szektor működőképességének biztosítása volt.
Hozzátette: az EKB-val kötött megállapodás nem azért született, mert erre most szükség volt, "ez egy végső mentsvár".
A jegybank elnök szerint nem világos még, hogy a forint gyengülése átmeneti vagy trendszerű.
Simor András beszélt arról is, hogy adócsökkentésre a stabilitás megtartása érdekében nincs szükség, és csak a kiadáscsökkentésekkel egy időben, vagy ez után nyílik rá lehetőség.
A tankönyvek szerint recesszió közeli állapotban a költségvetésnek költenie kell, de nem Magyarországon, ahol ehhez túl magas az államadósság és a költségvetés hiánya, ezért a növekedést más eszközökkel kell beindítani, a strukturális reformokkal.
Simor András remélte, hogy ezt a politikai erők felismerik, csakúgy mint azt, hogy ebben a helyzetben mindenkinek kompromisszumot kell hoznia.
agyarország nem áll az államcsőd szélén, Izland és Magyarország között semmi hasonlóság nincs - jelentette ki Simor András, aki nem érzi úgy, hogy a devizahiteleseket meg kellene menteni, volt már ennél nagyobb forintárfolyam-kilengés is, akkor sem nőtt meg jelentősen a törlesztőrészlet, másrészt tudomásul kell venni, hogy "nincs ingyen ebéd" - fogalmazott.
Olyan megoldás nincs, ami senkinek nem kerül pénzbe - hangsúlyozta az MNB elnöke.
Szörnyű légikatasztrófa történt Kazahsztánban - videó