eur:
389.49
usd:
361.89
bux:
68002.24
2024. május 5. vasárnap Adrián, Györgyi

Itt az okostelefon gyerekváltozata!

Egy amerikai telekommunikációs cég új eszközt dob piacra: BlackBerry készüléket kisgyerekek számára.

A színes készüléket a LeapFrog fejlesztett ki. Az amerikai cég egy olyan okostelefont alkotott, amelynek nagy kijelzője és billentyűzete szinte pontosan olyan, mint egy klaviatúrával rendelkező és e-mailezésre kifejlesztett mobiltelefon, vagyis BlackBerry készülék. A gyártó szerint ezzel az eszközzel a gyerekek könnyebben megtanulják később a számítógépek kezelését

A Text&Learn (vagyis a gépelés és tanulás) nevet viselő szerkezetben naptár is van, így annak segítségével a kicsik könnyebben megismerkedhetnek a hónapokkal, a napokkal és az évszakokkal. Természetesen játékok is vannak benne, amelyek a betűzés és a számítógépes ismeretek alapjaira okítják a gyerekeket, akiket egy Scout (Csibész) nevű kiskutya navigál a kijelzőn.

A játék, amelyet a hároméves, és az annál néhány évvel idősebb korosztálynak ajánlanak, hétezer forint körüli összegbe kerül, és várhatóan nagy sláger lesz, miután augusztusban piacra dobják. A gyártó elsősorban azokra a szülőkre számít, akik meg akarják ismertetni gyerekükkel a modern technológiát, de nem akarják, hogy már ilyen korán a veszélyeket is rejtegető világhálón szörföljenek.

A Text&Learn ugyanis nem tud felkapcsolódni az internetre, van viszont egy álböngészője, amelynek segítségével a kisgyerek a billentyűzetet használva megtapasztalhatja, hogyan működik a net.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.06. hétfő, 18:00
Salát Gergely
a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Ami összeköt, az elválaszt? A digitalizáció területi egyenlőtlenségei a magyar feldolgozóipar tükrében

Ami összeköt, az elválaszt? A digitalizáció területi egyenlőtlenségei a magyar feldolgozóipar tükrében

A digitalizáció a 2010-es évek során egyre nagyobb jelentőséget kapott a társadalmi-gazdasági tényezők között egyrészt a digitális eszközök alkalmazásának terjedése, másrészt a gazdasági életben betöltött szerepe révén. Ennek a folyamatnak, amelyet az Ipar 4.0 időszak első hullámának is tekinthetünk, része, hogy ezek az eszközök és megoldások fokozatosan megjelennek a magyar feldolgozóiparban is. Kutatásunk révén arra kerestük a választ, hogy a magyar feldolgozóipar ágazati szerkezete és a digitalizáció térbeli mintázata között vannak-e összefüggések és amennyiben igen, ezek milyen formában jelennek meg egyes ágazattípusok között.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×