eur:
393.09
usd:
367.14
bux:
65939.26
2024. április 24. szerda György

Szilveszter külföldön, Srí Lankától Székelyföldig

Szilveszterkor különösen népszerűek a külföldi úti célok: egyesek síelni mennek, mások elrepülnek a trópusokra, vagy eltöltenek három napot valamelyik európai nagyvárosban.

Cipruson egy kétcsillagos szálloda egy embernek egy éjszakára 80 ezer forintba kerül, míg egy srí lankai tizenhárom napos kiruccanás 600 ezer forintba.

Itt a zenés-táncos folklórbemutató mellett valóban egzotikus programokat kínálnak, például egy elefántárvaház meglátogatását.

A dél-afrikai lehetőségek között szerepel krokodilfarm, vadles, hajókirándulás és hőlégballonozás is.

Székelyföldön is kínálnak szilveszteri programot, itt disznóvágással egybekötött falulátogatás, székely mulatós, kenyérsütés és lovas szánozás színesíti a kínálatot.

Az európai nagyvárosokba csábító szilveszteri ajánlatok többsége egyszerű gálavacsorás szállodai program, az eladott egzotikum itt gyakran az utcák szilveszteri hangulata.

A síutak általában nyolcnaposak, költségük 40 ezertől 150 ezer forintig terjed.

A síelők hagyományosan nem a december 31-ei buliért utaznak el, sokkal inkább az árak, a távolság, a pályák- és a hó minősége érdekli őket.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Závecz: a Fidesz és még öt erő szerezhet EP-mandátumot

Tovább csökkent a Fidesz támogatottsága, de április első felében még így is a választók negyede mellette volt; Magyar Péter pártjának EP-listája a harmadik helyen áll – derül ki a Závecz Research Intézet friss méréséből. A részletekről az InfoRádió Závecz Tibort kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.24. szerda, 18:00
Isépy Tamás a Századvég makrogazdasági üzletág vezetője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
Ha nem vállaljuk be az áramszünetet, akkor 10-15 évvel tovább tart a zöld átállás

Ha nem vállaljuk be az áramszünetet, akkor 10-15 évvel tovább tart a zöld átállás

Drágulhat a gáz Európában, ami versenyképességi bajokhoz és akár a következő gazdasági válsághoz is elvezethet, hiszen 90%-os a kontinens importkitettsége, amit kihasználhatnak a nagy LNG-szállítók – hívta fel a figyelmet a Portfolio-nak adott exkluzív nagyinterjúban Lakatos Benjamin. A svájci székhelyű MET Csoport elnök-vezérigazgatója példátlan módon levezette, hogy milyen fázisokon keresztül ért a tetőpontjára 2022-ben az európai gázválság, és rögzítette: ha az akkor elpárolgott óriási összegek felét energiaberuházásokra költötte volna a kontinens, akkor most nem lennének energiaproblémái. A mai helyzetet úgy látja: megszűnt a régiónkban a gázellátási kockázat, de Ukrajnában a télen még lehetnek gondok a gáztárolók bombázásából. Az energiapiaci szakember szerint lehetne akár gyorsítani is a zöld átálláson, de "ha nem vállaljuk be, hogy időnként áramszünet is lehet", akkor a 2030-2040 közöttre tervezettnél 10-15 évvel tovább tart a folyamat; így a földgázra is tovább lesz szükség. 50 éves távon azonban már teljesen biztos abban Lakatos, hogy a lakosság szinte csak áramot fog használni, földgázt, benzint és gázolajat nem. Az interjúban több sportos hasonlatot is említett, így például azt, hogy az energiaiparban "már nagyon sokat edzettünk, csak még nem tudjunk, hogy focizni fogunk, birkózni vagy kézilabdázni"; emiatt sürgette egy egységes szabály- és mérési rendszer kialakítását.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×