Jácint

maldini

2022.05.23. 12:45

A Maldini család megint új fejezetet írt az olasz futballtörténelembe

Cesare Maldini, minden idők egyik legelegánsabb olasz futballistája 1955-ben nyerte meg első bajnoki címét az AC Milannal. A család, az egyik fia, Paolo és az egyik unokája, Daniel révén is, vasárnap este óta immár tizenkét bajnoki címet számlál. Még ennél is többet mond: az ötvenes évekkel kezdőden nyolc évtizedből hatban is nyert Maldini olasz futballbajnoki címet.
2020.05.18. 20:13

Paolo Maldini a Lazióra tenne pénzt

Paolo Maldini, az AC Milan történetének egyik legnagyobb legendája bizonytalan jövővel néz szembe. Ennek ellenére azt állítja: családja és a klub története olyan hosszú és gazdag, hogy „aligha fog véget érni”.
2018.05.13. 13:07

A vb-történet ötven legjobb futballistája: 33. Paolo Maldini - avagy Paolo di Milan

A Milan legendája, csapatkapitánya, szimbóluma volt. Ugyanez a mondat igaz, ha a klubnév helyére az „olasz válogatottat” helyettesítjük be. Fantasztikus pályafutást élt meg, több mint két évtizeden át futballozott a világelitben. Nyert két világbajnoki érmet, de hogy nem szerzett hozzá egy harmadikat, egy aranyat, annak csak a becsületessége, emberi nagysága az oka. Az infostart.hu vb-rangsorában a 33. helyezett Paolo Maldini.
2016.04.03. 14:01