eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 27. szombat Zita
The nurse is talking with  a patient who fell ill with a new type of coronavirus covid-19. Male nurse with protective coverall clothing in intensive care unit in hospital.
Nyitókép: PatrikSlezak/Getty Images

Magyar Orvosi Kamara: tiszta helyzetet teremtett a jogállási törvény, de...

Nagy Marcell titkár szerint szabályozatlan maradt a betegutak ügye a magán- és a közellátás között, illetve a korábban sokat ügyelő orvosok érdemben nem láttak semmit a béremelésből.

Nagyon sok kérdőjel és nagyon sok probléma van még az egészségügyi jogviszonyról szóló törvény kapcsán – ezt mondta Nagy Marcell, a Magyar Orvosi Kamara titkára kérdésünkre egy szakmai konferenciát követően.

"Az egész egészségügyi ellátás alapfeltétele az lenne, hogy lássuk, hány orvosból gazdálkodunk, illetve hol, milyen igények merülnek fel és azokat ki tudjuk-e elégíteni. Ezért volt fontos ez a törvény, mert ezáltal kiderült, hogy az adott orvosok hol dolgoznak, hol mennyi időt töltenek és hogyan szerveződik most az ellátás. Ezt korábban nem tudtuk.

Mi jelen pillanatban sem tudjuk, de az állam, vagyis az Országos Kórházi Főigazgatóság mint az ellátás szervezéséért felelős szerv már igen"

– ecsetelte Nagy Marcell, aki szerint a jogállási törvénnyel az egészségügy megreformálásának egyik alapfeltétele állt elő.

Megjegyezte, az orvosok másodállásának engedélyezése is viszonylag gördülékenyen zajlott, technikai fennakadások voltak csupán, ezek túlnyomórészt zöld utat is kaptak.

"Mivel nem az volt a cél, hogy megtiltsák a másodállás vállalását, hanem a tisztánlátás" – magyarázta.

Felidézte, hogy noha az orvosok többsége nem dolgozott 5-6 helyen, azért előfordult ilyen korábban.

"Ők általában átgondolták az életüket, és

mivel emelkedett az alapfizetés, utána már úgy gondolták, a főállás mellett már csak egy vagy két helyet tartanak meg. Ez egyszerűsített sok mindent, de

nagyon sok probléma és kérdőjel is maradt még" – fejtegette Nagy Marcell.

Ezeket sorolva elmondta:

  • óriási probléma az ügyeleti díjak rendezetlensége (az ügyeleti díj visszaesett), ez több ezer orvost érint, akiknek így nem változott érdemben a fizetése
  • összeférhetetlenség a magán- és a közegészségügy között (betegutak szervezése szabályozatlan maradt, voltaképp tilos; a magánellátásban ellátott beteget nem kezelheti a közellátás).

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Érdekesen erős volt az esti órákban a forint

Érdekesen erős volt az esti órákban a forint

Összességében jól sikerült ez a hét a forint számára, stabil volt és az utolsó két nap menetelésének köszönhetően felértékelődéssel zárta a hetet. Az S&P hitelminősítő péntek este megerősítette Magyarország adósbesorolását és a stabil kilátáshoz sem nyúlt, ami szintén kedvező a hazai fizetőeszköz szempontjából, amely a 392-es szinten fejezte be a pénteki kereskedést az euró ellenében. Devizapiaci témákkal is foglalkozunk a május 16-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Regisztráció és jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×