Az Aranyszalag tanúsítóvédjegyet a Magyar Gasztronómiai Egyesület hozta létre, amivel a kiemelkedő minőséget jelölik – mondta Molnár B. Tamás. Példaként a beregi csirkét említette, amely nem a 35 napos hizlalással kitenyésztett hibrid csirkefajta, hanem egy rusztikus, régi fajta, amelyet 81 napig kell tartani természetes körülmények között. Kiegészítő takarmányként kizárólag gabonát kaphat, és szabályozva van a vágása, a kopasztása, így 52 fokos vízben szabad csak forrázni.
A Magyar Gasztronómiai Egyesület elnöke ismertette azokat a termékeket, amelyek mostantól az Aranyszalag tanúsítóvédjegy viselésére jogosultak: Hoitsy György lillafüredi pisztrángja, a Harangod-Mag Kft. mangalicája és Zichy Mihály baranyai wagyu marhája érdemelte ki időn az elismerést
Meglepő módon a Covid-járványt ezek a kiemelkedő minőséget képviselő, a nagyközönség által is elérhető termékek átvészelték, noha az éttermek jó ideig ki sem nyithattak – tette hozzá Molnár B. Tamás, aki beszélt arról is, hogy ezek nem luxustermékek, az Aranyszalag a kiemelkedő minőséget díjazza.
A Magyar Gasztronómiai Egyesület elnöke megemlítette azt is, hogy az Aranyszalag tanúsítóvédjegyet el is lehet venni.
"Ez nem díj és nem kitüntetés, az ország élvonalbeli éttermeinek a séfjei, egyetemi tanárok, szakkereskedők javasolják, és előfordult már, mégpedig az egyik legnagyobb szárnyastermelővel, hogy az ingadozó minőség miatt megvontuk tőle a védjegyet, mivel a professzionális végfelhasználóktól érkezett panaszokat reálisnak, jogosnak tartottuk" – tette hozzá Molnár B. Tamás.
Molnár B. Tamás többször is vendége volt az InfoRádió Aréna című műsorának, az interjúkat itt tudja ismét meghallgatni.