A Magyar Közlönyben megjelent, így hatályba is lépett az a kormányrendelet, amely értelmében az ELTE-n nem indulhat meg a társadalmi nemek tudománya kurzus, a Közép-európai Egyetem azonban nem szünteti meg a képzést.
Amerikában akkreditált képzésekkel folytatja a társadalmi nemek tudománya oktatását a Közép-európai Egyetem - közölte az InfoRádióban Fodor Éva rektorhelyettes.
"Nálunk az Egyesült Államokban akkreditált szak is működik, nem csak a Magyarországon elismert. A magyar kormány - tollvonásával - csak az utóbbiakat szüntette meg. Így tehát a másik keretei között tudjuk folytatni az oktatást"
- tette egyértelművé Fodor Éva.
Hangsúlyozta, az Egyesült Államokban akkreditált diplomával is el lehet helyezkedni Magyarországon. Megismételte azt is: a CEU nem ért egyet a képzés megszüntetésével.
"Azt gondoljuk, a társadalmi nemek tudománya egy világszerte elismert tudományág, ami nagyon fontos tudást és ismereteket ad ahhoz, hogy megismerjük társadalmunkat, magunkat, az irodalmunkat. Ha ez nem lenne, sokkal kevesebbet tudnánk"
- emelte ki még Fodor. Ezen kívül szerinte praktikus ismereteket is ad a genderszak: olyanokat, amelyek a társadalompolitikai döntésekhez nagyon hasznosak lennének.
Az intézmény vezetése igyekezett meggyőzni a kormányt arról, hogy a szak kivezetése káros. Ennek ellenére pénteken megszületett az erről szóló kormányhatározat, amely hatályba is lépett. Az intézkedés az ELTE-t is érinti, amely így nem indíthatja el jövő év szeptemberében a társadalmi nemek tudománya képzést.
KAPCSOLÓDÓ HANG
KezdőlapBelföldA CEU-nak van megoldása arra, hogy megmaradhasson a genderképzés
A Magyar Külügyi Intézet és a Mathias Corvinus Collegium közös konferenciáján elhangzott, hogy az ukrán uniós csatlakozás teljes költsége öt év alatt majdnem két és fél ezer milliárd euróba kerülne, ami az Európai Unió 2025-ös költségvetésének több mint 12,5-szerese. A részletekről Siklósi Péter, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója számolt be az InfoRádióban.
Belső gazdasági problémákkal küzd Kína, paradigmaváltásra van szükség, ami a híresen nagy megtakarításokkal rendelkező lakosságot is komolyan érinti – erről beszélt a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa az InfoRádióban. Salát Gergely elmondta: a kínai vállalatok a bizonytalanságok ellenére hosszú távra terveznek Magyarországon.
A Ferrari olasz sportautó-gyártó egyes modelljeinek árát 10 százalékkal emeli a jövő hónapban az Egyesült Államokban, válaszul az áprilisban bevezetendő amerikai importvámokra.