eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 27. szombat Zita
Nyitókép: Pixabay

Nem tiszta a netes bűnözés határterülete, összefognak a bírák

Nincs kifinomult szabályozás a világhálón megvalósuló bűnözés szankcionálására, ezért van szükség az ítéletalkotók eddiginél szorosabb párbeszédére. A szabad és az illegális torrentezés határterülete például teljesen homályos.

Kiberbűnözéssel foglalkozó bírói hálózat alakult nemrég az Országos Bírói Hivatalban.

A magyar bíróságok eddigi kiberbűnözési tapasztalatairól Somogyi Zoltánt, a Győri Törvényszék büntetőkollégiumának - és most már a hálózat - vezetője az InfoRádiónak elmondta, a területen "nincs kifinomult szabályozás". A jogalkotók védelmében hozzátette, a legtöbb esetben a jelenlegi jogszabályok közül is alkalmazható valamelyik. Ha valaki "például egy zaklatást a Facebookon követ el, az attól még zaklatás marad".

A reneszánszukat élő zsarolóvírusokról elmondta, azok működése egyszerű zsarolás, itt sem okoz különbséget, hogy a zsarolás az interneten, levélben vagy élő szóban történik.

A fájlmegosztó oldalak működésével kapcsolatban a helyzet szerinte kicsit bonyolultabb.

"A szerzői jogok kapcsán felmerül a filmek, zenék jogosulatlan internetes letöltésének lehetősége. Ezekről annyit kell tudni, hogy

az új Büntető törvénykönyv már meghatároz egy 500 ezer forintos összeghatárt, amit ha nem ér el az okozott kár mértéke, nem számít bűncselekménynek. Ám ez nem jelenti azt, hogy az ilyen formán letöltött tartalmakat szabadon továbbosztjuk"

- figyelmeztet Somogyi Zoltán, aki szerint "a szabad és illegális torrentezés határa eléggé elmosódik".

Bővebben a témáról csütörtökön este 8-tól, az InfoRádió Paragrafus című műsorában hallhatnak.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Olyan fegyvert kap Ukrajna, ami elképzelhetetlen lett volna a háború előtt: ez lehet a legveszélyesebb eszköz Kijev arzenáljában

Olyan fegyvert kap Ukrajna, ami elképzelhetetlen lett volna a háború előtt: ez lehet a legveszélyesebb eszköz Kijev arzenáljában

Amikor Oroszország megindította az Ukrajna elleni inváziót, Moszkva egyik elsődleges célja a megtámadott ország „demilitarizációja” volt; eddig nagyon úgy fest, hogy ez a dolog a visszájára sült el. Nem csupán arról van szó, hogy a NATO eddig gigantikus mennyiségű nehézfegyvert küldött Ukrajnának, de olyan technikai eszközöket is megkapott Kijev, melyekről korábban még csak álmodni sem mert az ukrán vezetés, ékes példája ennek az MGM-140 ATACMS harcászati ballisztikus rakétarendszer. Egy olyan technikai eszközről van szó, amely, bár abszolút nem nevezhető „háborúdöntő csodafegyvernek”, biztos megnehezíti majd az orosz haderő dolgát az általuk „különleges műveletnek” hívott invázió során.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×