eur:
392.75
usd:
366.12
bux:
66129.26
2024. április 26. péntek Ervin

Miért csak a Balaton létezne Magyarországon?

"A Dunával nem gazdálkodunk jól" - ezt mondja a Magyar Település és Területfejlesztők Szövetségének elnöke, aki szerint Ausztriában és Szerbiában is egységesebb a folyó turisztikai fejlesztése.

„A Dunát csak két ok miatt említjük: katasztrófavédelmi kérdésekben – amikor árvízi helyzet van –, illetve hajózási kérdésekben” - fogalmazott Szilvássy István.

„A Duna-mentét legalább ugyanúgy kellene megjeleníteni a turisztikai intézményrendszerben, mint a Balatont. Mert ha a Tisza-tónak, a Tokaj környékének ilyen jelentőséget tulajdonít a kormányzat, egyszerűen tarthatatlan, hogy a Duna-mente ugyanezt nem kapja meg” - hangsúlyozta.

Pedig elmondása szerint kétmillió lakos élete valamilyen szempontból összefügg a Dunával.

„Budapesttől Paksig van egy turisztikailag kihasználatlan holt tér. Ez nem azt jelenti, hogy nincs helyi szándék, hanem egyszerűen nincs helyi erő, hogy a fejlesztést megvalósítsák” - hívta fel a figyelmet Szilvássy István.

Mint elmondta, a megyék ugyan megcsinálták a megyei fejlesztési programjukat, ám Pest megye kivételével alig találni olyan fejlesztési programot, amelyik a szomszédos megyével egyeztetett Duna-parti fejlesztési programot is tartalmazna.

„Arról kellene beszélni, hogy hogyan lehetne rekonstruálni, felújítani a Dunakanyart. Ha a Duna-mentét Mosonmagyaróvártól Mohácsig turisztikailag fontos desztinációként kezelnénk, akkor egyenletesebb lenne a fejlesztés, a marketing, és ennek valószínűleg sokkal nagyobb hozadéka is lenne, hiszen itt nemcsak három hónapos a szezon, mint a Balatonnál” - javasolta a Magyar Település és Területfejlesztők Szövetségének elnöke.

Hanganyag: Sipos Ildikó

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Egy mandátumot szerezhet az EP-választáson a Magyar Szövetség

Egy mandátumot szerezhet az EP-választáson a Magyar Szövetség

Ha áprilisban tartották volna az európai parlamenti választást Szlovákiában, akkor azt az ellenzéki Progresszív Szlovákia nyerte volna a szavazatok 27 százalékával. A hármas kormánykoalíció két pártja, a Smer és a Hlas 15, ill. 14 százalékot ért volna el – derült ki a legfrissebb közvéleménykutatás eredményeiből. A felmérés szerint a Magyar Szövetségnek is sikerülne egy képviselőt kijuttatnia Brüsszelbe.

Bóka János az Arénában: igazodás vagy újraegyesítés, ez az unió nagy kérdése

Mi az Európai Uniót egy szerződéses alapokon nyugvó szabályrendszerre épülő együttműködésnek tekintjük, ebbe az állandó közös hitelfelvétel, a közös eladósodás, a fiskális föderalizmus nem fér bele – mondta Bóka János az InfoRádió Aréna című műsorában. Az európai uniós ügyekért felelős miniszter beszélt az EP-választás tétéjéről, az unió jövőjéről és az EU-tagság húszéves mérlegéről is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.26. péntek, 18:00
Balczó Barnabás
a Magyar Posta vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×