eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 27. szombat Zita

Börtön várhat arra, aki drágán adja a sebészmaszkokat

A maláj kormány maximálta a sebészmaszkok árát, megakadályozandó, hogy a kereskedők a csillagos égig emeljék az új típusú influenzától rettegő lakosság megnövekedett igényét kihasználva.

A délkelet-ázsiai országban egyre növekszik az új influenzások száma, ezért már néhány iskolát is be kellett zárni, az embereknek pedig azt tanácsolják az egészségügyi illetékesek, hogy viseljenek szájmaszkot a fertőzés elkerülése érdekében.

Az eddigi 5300 malajziai H1N1-esetekből 68-an veszítették életüket. A kormányzat azért szabta meg a maszkok árplafonját, mert az elmúlt időszakban az egyszerű eszköz ára ezer százalékkal növekedett.

Az egészségügyi minisztérium egyik illetékese szerint mostantól az egyrétegű alapmaszk nem lehet drágább, mint 7 szen (5 forint), a jobb minőségű, nagyobb védelmet nyújtó maszkok árát pedig 6 ringgitben (350 forint) maximálták. A rendelkezést megszegő kereskedőkre akár kétéves börtönbüntetés is várhat a magas pénzbírság mellett.

Címlapról ajánljuk
Versenyfutás az idővel: hat napja semmi nyoma az eltűnt autista német kisfiúnak

Versenyfutás az idővel: hat napja semmi nyoma az eltűnt autista német kisfiúnak

A hét eleje a különböző mentőszolgálatok több száz tagja keresi a hétfő este az alsó--szászországi Bremervördében eltűnt hatéves kisfiút. A rendkívüli erőkkel l folyó kutatást nehezíti, hogy a hatéves Arian autista. Ez az oka annak, hogy a felkutatására a hatóságok a legkülönbözőbb eszközöket vetik be, és az autizmus szakértőivel is konzultálnak. Szombat délutánig azonban még semmi eredmény nélkül, de nem adták fel a reményt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Hamarosan örökké élhetünk?

Hamarosan örökké élhetünk?

Egy furcsa és stagnáló társadalomhoz vezetne, ha az emberek még 120 évesen is élnének – véli Venki Ramakrishnan, Nobel-díjas molekuláris biológus. A „Miért halunk meg: Az öregedés új tudománya és a halhatatlanság keresése” című könyv szerzője szerint ráadásul irreális elképzelése az, hogy halálunkig megmaradnak szellemi képességeink. Ezért is int óvatosságra a biológiai törvényekkel dacoló öregedéskutatásokkal kapcsolatban, amelyekből egyre több indul, és nemcsak a technológiai fejlődés adta lehetőségek miatt. Azért is, mert a világ legnagyobb részén egyre nő a várható élettartam, aminek egészen a gazdasági és társadalmi következményei lesznek. Nem a lehető leghosszabb élet tehát a legfontosabb célja ezeknek a kutatásoknak, hanem lehető leghosszabb viszonylagos egészségben eltöltött élet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×