eur:
389.49
usd:
361.89
bux:
68002.24
2024. május 5. vasárnap Adrián, Györgyi

Wéber Attila: Ez már "Kádár népének" is elfogadható

Az erődemonstráció és a hatalmi helyzet szuggerálása miatt emlegeti a Fidesz a következő választáson elérni kívánt kétharmados többséget - véli Wéber Attila szociológus. A szakember az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt arról, hogy az ellenzék nélküliség a Fidesznek sem kedvezne, és az alkotmányos berendezkedéssel is ellentétes.

A kétharmadot többség kérdésének beemelésével a kampányba - úgy, ahogyan az elszámoltatás kérdése is - kényes kérdés, amellyel pengeélen táncol a legnagyobb ellenzéki párt - véli Wéber Attila, aki szerint akár veszíthet is szimpatizánsokat a Fidesz, ha átlép egy határt.

Hozzátette: mindez a trendeken nem változtat, de a következő országgyűlési választás eredményét befolyásolhatja, ahol annak is reális az esélye, hogy a Jobbik mandátumot szerez, a Fidesznek pedig számolnia kell azzal, hogy a kétharmados többség esetleg csak ennek a pártnak a támogatásával lenne meg.

Az ingatlanadó körüli vita során a szocialista frakció balról támadta a kormányt, és ez Bajnai Gordon kormányfő kommunikációs vereségével zárult - mondta Wéber Attila. A szakember szerint az eset megmutatta, hogy a szocialista párt igazi arcát ma a frakció jelenti.

Hozzátette: a frakció olyan eredményt ért el, ami a szocialista bázisnak, "Kádár népének" elfogadható, ezzel balról támadta a saját kormányát, a miniszterelnök azonban kommunikációs veszteséget szenvedett el.

Mindez nem csoda, hiszen a szocialista képviselők egyénileg is a túlélésért küzdenek, így minden rendelkezésre álló eszközt felhasználnak ahhoz, hogy minél inkább baloldalinak mutassák magukat.

Hanganyag: Mong Attila

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.06. hétfő, 18:00
Salát Gergely
a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Ami összeköt, az elválaszt? A digitalizáció területi egyenlőtlenségei a magyar feldolgozóipar tükrében

Ami összeköt, az elválaszt? A digitalizáció területi egyenlőtlenségei a magyar feldolgozóipar tükrében

A digitalizáció a 2010-es évek során egyre nagyobb jelentőséget kapott a társadalmi-gazdasági tényezők között egyrészt a digitális eszközök alkalmazásának terjedése, másrészt a gazdasági életben betöltött szerepe révén. Ennek a folyamatnak, amelyet az Ipar 4.0 időszak első hullámának is tekinthetünk, része, hogy ezek az eszközök és megoldások fokozatosan megjelennek a magyar feldolgozóiparban is. Kutatásunk révén arra kerestük a választ, hogy a magyar feldolgozóipar ágazati szerkezete és a digitalizáció térbeli mintázata között vannak-e összefüggések és amennyiben igen, ezek milyen formában jelennek meg egyes ágazattípusok között.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. május 5. 11:53
×
×
×
×