Ebben az időszakban a 15 és 74 éves népesség 55, a 15 és 64 éveseknek 61,9, a munkavállalási korban lévőknek pedig 64,5 százaléka jelent meg a munkaerőpiacon foglalkoztatottként vagy munkanélküli álláskeresőként. A pénzügyi válság tavaly év végén több hazai régióban is éreztette hatását, főleg az iparilag fejlettebb munkaügyi szempontból eddig kedvezőbb országrészeken.
Időt akar a magyar beteg, de elégedett - írja mai számában a Népszabadság. A lap a Szinapszis Piackutató és Tanácsadó Kft. és a webbeteg.hu kutatói által készített felmérése alapján azt írja, hogy a magyarok összességében elégedettek az egészségügyi intézmények szolgáltatásaival. A kimutatás szerint minden második magyar a hosszú várakozást, az orvosokkal való személyes találkozás, a vizitek rövidségét említette a legrosszabb emlékként. A várakozás mellett a válaszadók kellemetlenségként jelölték meg a parkolási lehetőségek hiányát és a mellékhelyiségek piszkosságát. Az Egészségbiztosítási Felügyelet tapasztalatai is megerősítik a kutatás eredményét, hiszen az egészségügyi intézményekben átlagosan másfél órát kell várni a betegszállításra, a kórházak egy részénél pedig az sem ritka, hogy három órát is a folyosón kell ülnie egy paciensnek.
Az index.hu írása szerint a Vatikánt koncentrációs táborra emlékezteti a Gázai övezet. Az internetes portál a Vatikán igazságügyi miniszterét, Renato Martinót idézte, aki szerint a világ nem nézheti tétlenül a közel-keleti történéseket, mivel az izraeliek és a palesztinok egyazon föld gyermekei. Az izraeli külügyminisztérium szóvivője úgy reagált a bíboros szavaira, hogy a főpap figyelmen kívül hagyja a Hamász számtalan bűnét, például, hogy a szervezet siklatta ki a békefolyamatot erőszakcselekményeivel.
Pénznyelőnek nevezi a magánnyugdíjat mai számában a Világgazdaság. A lap szerint megoldás helyett csak több gondot jelent a privát takarékosság több országban. Rómában 1,2 millió olyan állampolgár adópénzekből történő kártérítését fontolgatja a kabinet, akik azért szenvedtek el komoly anyagi veszteségeket, mert az állami nyugdíjpénztáraktól magánalapokhoz váltottak a nagyobb hozam reményében. A globális pénzügyi válság nem csak Olaszországban járult hozzá a megtakarított euró milliárdok eltűnéséhez. Nagy Britanniában például egyre nagyobb szakadék tátong a magánszférában dolgozók piaci folyamatoktól függő, illetve a közszférában dolgozók államilag garantált nyugdíja között. A kelet-európai térségben működő privát nyugdíjalapokból összesen 9 milliárd euró tűnt el egy év leforgása alatt a pénzpiaci válság közepette. Ennek legnagyobb része, 6 milliárd euró a régió legnagyobb piacának számító Lengyelországra jutott, Magyarország a második 2,2 milliárd eurós veszteségével.
A Napi Gazdaság mai számában azt írja: elárverezik a volt SZOT szállót. A budai hegyoldalban álló ingatlant az Árverező Ház Zrt. nettó 40 millió euróra, vagyis 10.5 milliárd forintra árazta be, a megbízást viszont nem a tulajdonostól kapták. A lap információi szerint az árverező cégnél többen is érdeklődtek az ingatlan iránt, ebből persze komoly következtetést nem lehet levonni, ugyanakkor a társaság nem tartja elképzelhetetlennek, hogy gazdára talál a SZOT szálló.