Az ellenzéki politikus közölte: a kormány múlt héten arra szólította fel az oktatási minisztert: emelje az egyházi iskolák számára előzetesen javasolt tanulónkénti 128 ezer 970 forint kiegészítő támogatást, amit Magyar Bálint egy forinttal, 128 ezer 971 forintra módosított.
Pokorni Zoltán megjegyezte: az egyházi oktatási intézmények ugyan több pénzt kapnak, mint az önkormányzat iskolák, de ezekben az iskolákban több szociálisan hátrányos helyzetű és vidéki diák tanul.
A Budapest Airport privatizációjáról
A Fidesz alelnöke úgy vélte: sok gyanús momentum történt a Budapest Airport privatizációja során; az a gyanúja, hogy a brit befektető az áron túl más, nyilvánosságra nem került feltételeket is szabott.
A Fidesz alelnöke furcsállja, hogy a pályázat eredményhirdetését követően zárt ajtók mögött tovább folytatták a tárgyalásokat az angol BAA vállalattal. Pokorni Zoltán szerint kérdés, hogy miről kellett egyeztetni, ami nem volt benne az angol cég nyilvános ajánlatában.
A politikus az InfoRádió Aréna című műsorában különösnek találta, hogy miután az angol céget nevezték meg a legjobb ajánlattevőként, megkezdődött a vita arról, hogy a MÁV közpénzből milyen vasútvonalat építsen a Ferihegyi repülőtérre.
„De ez csak egy feltételezés, hogy Kóka János gazdasági miniszter és a MÁV vezetői arról tárgyalnak párhuzamosan az angolokkal zárt szobákban folyó és egyébként törvényileg teljesen definiálatlan mutyizás közben, hogy hova megy majd a vasútvonal Ferihegyről: a Keletihez vagy a Nyugatihoz” – fogalmazott Pokorni Zoltán.
A Fidesz alelnöke szerint a feltételeket nyilvánossá kellett volna tenni. Pokorni Zoltán szerint előfordulhat az is, hogy a befektető az áron túl más, nem nyilvános feltételt is szab.
Veres János pénzügyminiszter kedd reggel a közszolgálati televízióban kijelentette: a parlamenti képviselők számára a tranzakció pénzügyi lezárását követően lesz nyilvános a Budapest Airport értékesítének valamennyi irata.