Brit tudósok kutatásai szerint az antibiotikumok egyre hatástalanabbak azoknak a szervezetében, akik többször kapnak betegségeik leküzdésére például penicillint. Ha a farmakológusok nem találnak fel újfajta antibiotikum-féleséget, akkor 2050-re több áldozatot szednek majd a különböző fertőzések, mint a rák.
Nem véletlen, hogy erről a fenyegető veszélyről épp egy pénzügyminiszter beszél a washingtoni értekezleten, mert hatékony új antibiotikum nélkül - tehát, amennyiben harminc év alatt nem sikerül mást kitalálni a penicillin helyébe -, a halálozási ráta olyan mértékű növekedése sújthatja az emberiséget, hogy amiatt a világ GDP-je 3 és fél százalékkal vissza fog esni. Betegek milliói halhatnak meg egy közönséges műtét során bekövetkezett fertőzés miatt. A világ visszakerülhet a penicillin feltalálása előtti korszakba.
George Osborne azt javasolja, hogy megfelelő anyagi ráfordítással
ösztönözzék versengésre a világ gyógyszerészeti laboratóriumait, új antibiotikum-család előállítása terén.
Addig is csínján kellene bánni az antibiotikumokkal, például igen fontos támogatni az Európai Uniónak azt a törekvését, hogy betiltsa az antibiotikumok mezőgazdasági, főleg állattenyésztési, preventív alkalmazását. Európában az antibiotikumok majdnem kétharmadát erre a célra használják fel.