Nick Harvey védelmi miniszterhez hasonlóan, kedd esti beszédében William Hague brit külügyminiszter sem bocsátkozott jóslásba azt illetően, hogy mikor állhat le a líbiai beavatkozás. Mint megjegyezte: "Még korai erről dönteni, folytatjuk, amíg szükséges. Meglátjuk, hogyan reagál a líbiai nép és a Kadhafi-rezsim. Valódi tűzszünetre várunk."
A védelmi miniszter úgy véli, hogy szükség lennne szárazföldi erők bevetésére is. A vonatkozó ENSZ-határozat kizárja a megszállást, de azt nem, hogy szövetséges egégek segítséget nyújtsanak a polgári lakosság megvédéséhez.
A Daily Mail napilap katonai szakértője szerint a líbiai bevetés első három napja több mint 17 millió fontba került. Mivel a brit gazdasági szükségintézkedések értelmében a katonai kiadásokat ez évben 4 milliárd 700 millió fonttal kurtították meg, a líbiai beavatkozás kiadásait a központi költségvetés állja.
Egyes stratégiai szakértők úgy látják, hogy Líbia kettészakadhat a Kadhafi ezredes által birtokolt nyugati, illetva lázadók kezén lévő keleti részre, mely esetben hosszan tartó küzdelem alakulhat ki.
A The Times féloldalas rajzot közöl, amelyen egy Tornádó típusú bombázó repülőgép látható, rakétákkal felszerelve. A rakétákra a rajzoló ilyen feliratokat illesztett: "ez itt egy tucatnyi ápolónő fizetése, ez egy kórház költségkerete, ez meg a gyerektartásé."
Szia, Anya! – új átverés terjed itthon, mutatjuk, mire kell figyelni