Ragyogó őszi napsütésben vonultak be a papok a Hippodrom sörcsarnokba, amelyet erre az alkalomra templommá alakítottak át. Az oltárnál Agostino Marchetto érsek, a migránsok pápai tanácsának nyugalmazott titkára a német katolikus püspöki kart képviselő Monsignore Wolfgang Miehle és az akrobaták, valamint mutatványosok lelkipásztorai koncelebrálásával mutatott be szentmisét, amelynek keretében a sörfesztiválon dolgozók gyermekei közül hármat megkeresztelt, négy fiatalt pedig a bérmálás szentségében is részesített, majd megáldotta a mutatványosok zászlaját, amelyet az ünnepi alkalomból felvontak valamennyi sörsátor előtt.
A Hippodrom sörsátorban ugyan nem először tartottak az Oktoberfest idején szentmisét, de Agostino Marchetto érsek mai celebrálásával is hozzájárult az ünnepi hangulathoz, amely már múlt szombat óta jellemzi a sorrendben 200. müncheni sörfesztivált, amelyet ezúttal is a polgármester nyitott meg, az első hordó sör csapra verésével.
Az immár közel két évtizede hivatalban lévő Christian Ude első fellépése az Oktoberfesten nem kis fejtörést okozott a rendezőknek, ugyanis a polgármester balkezes, és ezért az utolsó pillanatban mindent át kellett alakítani, hogy a tévékamerák ne hátulról kényszerüljenek a csapra verés pillanatának megörökítésére.
De már jóval régebben is voltak zökkenők a sörfesztiválon: az első sörcsarnokba 1908-ban vezette be a villanyáramot az augsburgi Einstein cég, és a füzérbe felszerelt nagy tömegű körte becsavarására még a cégtulajdonos unokaöccsét is bevonták, aki nem volt más, mint a később világhíressé vált Nobel-díjas fizikus, Albert Einstein.
Az Oktoberfest fennmaradt számlái szerint Albert Einstein néhány napos villanyszerelői munkájáért kapott szerény fizetéssel egyetemi ösztöndíját egészítette ki.
A kecskeméti gyorshajtó kapott egy 468 ezres csekket, aztán még valamit