A Picadilly Circus szomszédságában található londoni Royal Academy arról ismert, hogy különleges tematikus kiállításokkal kápráztatja el közönségét. Legújabb kiállításának címe minden bizonnyal ráirányítja a figyelmet Magyarországra. A "Budapest kincsei. Európai remekművek Leonardótól Shieléig" című tárlaton a sztárdarabok a nyugat-európai festők képei, rajzai és szobrai lesznek. Leonardo, Raffaelo, El Greco, Rubens, Manet, Monet, Picasso és Gauguin alkotásait láthatják majd az érdeklődők. Utóbbi azért is érdekes, mert a Tate Modernben is lesz Gauguin-kiállítás.
A brit művészetkedvelők különösen Raffaelo 1508-ban festett Madonna és gyermek Keresztelő Szent Jánossal című képét várták, amelyet sokak csak Eszterházy Madonna néven ismernek, lévén, hogy az Eszterházy-gyűjtemény egyik fontos darabja.
A magyar festészetet Munkácsy, Rippl-Rónai, Csontváry-Kosztka és Ferenczy képein keresztül ismerhetik meg a látogatók.
A tárlaton az 1512-es, Liptószentandrásról származó Szent András-oltár fogadja a nézőket, bemutatva a korai magyar fafaragó mesterek tudását, valamint azt is példázza, hogy az észak-európai festők, szobrászok és fafaragók hogyan hatottak és mit tanultak magyar kortársaiktól.
A látogatók teremről-teremre járva követhetik nyomon az európai művészet nagy korszakait, a tárlatot a 20. századi művészek, Monet, Chagall, Picasso és Schiele alkotásai zárják le.
A londoni Királyi Akadémián a kiállítás december 12-ig látogatható, a felnőttjegy ára 12 font, azaz mintegy négyezer forint lesz.
A kecskeméti gyorshajtó kapott egy 468 ezres csekket, aztán még valamit