Az egyetemi kórház élén álló Norbert Pfeiffer professzor elmondta, hogy a helyszínen állították elő azt a különleges bébitápszert, amelyet infúziós oldatban juttattak el a súlyos betegséggel küzdő csecsemők szervezetébe.
Utalt arra is, hogy a naponta végzett ellenőrzésnél baktériumokat találtak a tápszerben, és azonnal leállították a gyártást, de feltehetően már késő volt, a több bébi is megfertőződött.
Eddig tíz olyan ápoltat tartanak nyilván, akik kaptak a rosszul összeállított gyógyszerböl. Pfeiffer professzor szerint a hétvégén meghalt két csecsemő boncolása eddig csak arra a súlyos szívelégtelenségre enged következtetni, amely miatt az egyetemi kórház intenzív osztályára kerültek.
Az ügyben kiterjedt nyomozást folytató mainzi államügyészség szóvivője ugyanakkor nem tartotta kizártnak, hogy a halált - ha csak közvetve is - a fertőzött infúziós oldat váltotta ki.
A mikrobiológiai vizsgálat eredményét várhatóan rövidesen nyilvánosságra hozzák, ami jelentős mértékben hozzájárulhat a felelősség tisztázásához. Tény, hogy a közelmúltban több német kórházban is súlyos mulasztásokat tapasztaltak a tisztaság terén.
Az egyik legnagyobb müncheni kórházban nemrég kiderült, hogy műtéteknél nem teljesen steril eszközöket használtak, és emiatt több páciens tartós károsodást szenvedett.
Lázár János a parlamentben: Trianon nélkül miénk volna Európa egyik legmodernebb vasúthálózata