Az amerikai és a brit sajtó által a kémsejtben a "végzet asszonyának" titulált Anna Chapman elveszítette brit állampolgárságát. Anna Kuscsenko egy brit férfihez ment feleségül és így kaphatott brit útlevelet. Ezt azonban az új koalíciós kormány igazságügyi minisztere most saját hatáskörében érvénytelenítette.
Chapman korábban jelezte, hogy szeretne visszatérni a szigetországba, ahol négy éven át élt. Õt és társait közben hírek szerint egy a külvilágtól elzárt helyen hallgatják ki az orosz hatóságok. Sajtójelentések szerint a 10, Egyesült Államokból kitoloncolt ügynököt hazugságvizsgáló alkalmazásával faggatják. Azután, hogy megérkeztek a Moszkvától délre fekvő Domogyedovó repülőtérre, eltűntek a nyilvánosság elől.
A nevét a múlt rendszerből megöröklő bulvárlap, a Moszkovszkij Komszomolec biztonsági forrásokra hivatkozva azt írta, hogy a csoportot a külföldi elhárítás, az SZVR központjába, majd egy titkos helyre vitték. Az ügynökökkel "szakértők dolgoznak, és megpróbálják kideríteni, ki hibázott". Például azt is megpróbálják kideríteni, hogy volt-e áruló az SZVR-ben, ahol a magasrangú tisztek már 2001 óta tudtak az Amerikába küldött beépült ügynökökről.
A Washington Post szerint a letartóztatásokat Chapman telefonhívása váltotta ki. A bíróság szerint a csoport legkevésbé tapasztalt ügynöke megértette, hogy le fog bukni és felhívta apját, egy volt hírszerző tisztet. Õ azt javasolta neki, hogy adja fel magát.
Közben az Egyesült Államok kiutasított és hazaküldött egy 23 éves orosz férfit, aki Seattle közelében, a Microsoftnak dolgozott. Alekszej Karetnyikov a gazeta.ru szerint platform tesztelő volt. Mivel nem találtak ellene terhelő bizonyítékot, bevándorlási státusza megsértése miatt toloncolták ki - ő pedig elfogadta az eljárást, azért, hogy ne folytassanak további nyomozást az ügyében - írta az orosz hírportál.
Nem természetes okból volt földmozgás Budapest határában - itt a magyarázat