Az amerikai hatóságok elítélték a svájci döntést. Steve Cooley, Los Angeles megye főügyésze "az igazságszolgáltatás és más áldozatok megcsúfolásának" nevezte a döntést.
Polanski - egy részben letöltött börtönbüntetés után - 1978-ban menekült el Amerikából, ahol egy 13 éves lánnyal folytatott szexuális aktusért ítélték el. A most 76 éves rendező áldozata többször kérte, hogy ejtsék az ügyet, mert régen megbocsátott neki. A közvélemény egy része és az igazságszolgáltatási szervek azonban nem. Az ügyet öt különböző kerületi ügyész vitte tovább 1978 óta. Mindennek eredményeképp Polanski azóta nem is járt az Egyesült Államokban, mert ott azonnal letartóztatnák.
Polanski a svájci hatóságok döntése után néhány órával már el is hagyta azt a házat, ahol tavaly óta házi őrizetben tartották. A svájci kormány technikai kérdéssel magyarázta, miért lett ismét szabad a rendező: az amerikaiak nem voltak hajlandók átadni Polanski ügyvédjének korabeli vallomását, amely továbbra is titkos. Ezt csak akkor lehet felhasználni, ha az eredetileg az ügyben eljáró ügyészt nem tudják beidézni meghallgatásra.
Eveline Widmer-Schlumpf svájci igazságügyi miniszter egyenesen azt mondta: "azzal, ahogy a tényeket bemutatják, vagy nem mutatják be, folyamatos kétségeket ébreszt az ügy". Polanski ügyvédei megjegyezték, hogy az eredeti bíró szabálysértő módon viselkedett, amikor egy nem érintett ügyésszel konzultált az ügyben. Emellett felrúgott egy vádalkuról szóló megállapodást. Steve Cooley, aki a kaliforniai főügyészi posztért folytat kampányt, viszont szőrszálhasogatással vádolta meg a svájciakat.
Egy háromtagú kaliforniai bírói testület tavaly azt mondta: lehetséges, hogy a Polanski-ügyet helytelenül vezette le az eredeti bíró, és figyelembe kellene venni, hogyan bántak a rendezővel. Eddig azonban egyetlen bíróság sem volt hajlandó felülvizsgálni az ügyet.
Nem természetes okból volt földmozgás Budapest határában - itt a magyarázat