Az iraki háborúval kapcsolatos brit vizsgálat anyagából kezdenek kiszivárogni dokumentumok, például az Irakba vezényelt csapategységek felszereltségéről. Mint az iratok elárulják, a felszerelés botrányosan rossz volt, egyes katonák fegyveréhez csak öt töltény jutott és a rádióik nem bírták a forróságot.
Azt szintén elárulják a vizsgálati anyag kiszivárgott részletei, hogy a brit kormány nem készült fel a háború megnyerése utáni iraki helyzetre. Az elsiettetett hadba lépés eredményezte továbbá, hogy a brit csapatoknak nem volt idejük terepismeretet szerzésére, és arra, hogy alkalmazkodjanak Irak forró klímájához.
A Chilcot-vizsgálat első hetei során vezető minisztériumi beosztottakat, valamint diplomatákat hallgatnak ki. Tony Blair volt miniszterelnökre csak hónapok múlva kerül sor. Neki azt kell bizonyítania, hogy valós adatok alapján bírta rá a parlamentet az iraki háborúban való brit részvétel jóváhagyására.
Sir John Chalcot figyelmeztette a tanúkat, hogy ne próbáljanak eltitkolni semmit, ugyanis a vizsgálóbizottság már begyűjtötte a teljes dokumentum-anyagot.
Bizonyos, hogy a vizsgálat megindítása gyengítette Tony Blair esélyét az Európai Unió elnöki posztjának megszerzésére. A brit ellenzék azonban nehezményezi, hogy a vizsgálat csak most kezdődik el, tehát nem fejeződhet be a 2010 májusában sorra kerülő parlamenti választás előtt.