eur:
410.64
usd:
393.87
bux:
0
2024. december 28. szombat Kamilla
Nyitókép: Pixabay

Ütött az okosóra: van, akinek sajnos az utolsót

Egyes szívimplantátumok működését megzavarhatják az okosórák és a fitneszkövetők.

Egy tanulmány szerint akár halálos szívrohamot is okozhatnak ezek az eszeközök – írja a Cybernews nyomán a portfolio.hu.

A kutatók a Heart Rhythm című tudományos folyóiratban jelentették meg a tanulmányt, amelyben azt vizsgálták, hogy az elektromágneses impulzusok megzavarhatják-e a szívimplantátumok működését.

Ezeket az impulzusokat orvosilag bioimpedancia-technológiának nevezik,

amely a tanulmány szerint egy olyan érzékelő technológia, amely nagyon kismértékben, észrevehetetlenül elektromos áramot bocsát (mikroamperben mérve) a testbe.

Kiderült, hogy az eszközökből származó elektromos áram megzavarhatja a szívbe ültethető eszközöket, így azok helytelenül működhetnek. A pacemaker például a bioimpedancia-impulzusokat valódi dobogó szívdobogásként értelmezheti, és ez problémát okozhat, ha a valódi szív már nem ver ritmikusan.

A felfedezés sok embert érinthet,

hiszen csak az Egyesült Államokban több mint hárommillió ember rendelkezik CIED-vel.

Állítólag még az is kockázatot jelenthet, ha valaki okostelefont tart a mellkasához, de ennek megerősítéséhez további kutatásokra van szükség.

Címlapról ajánljuk
Szigethy Gábor: abból nem születik új ország, ha valamit tagadunk

Szigethy Gábor: abból nem születik új ország, ha valamit tagadunk

1981 és 1989 között jelent meg Szigethy Gábor népszerű könyvsorozata, a Gondolkodó magyarok. Olyan írásokat válogatott bele nemzeti nagyjainktól, írástudóinktól, melyek szerzőik saját életének és egyben a nemzet életének sorsfordító helyzeteit, válaszútjait, kérdéseit tudatosították - Szent Istvántól Babits Mihályig. A szerző a megjelent 56 kötet mindegyikéhez megvilágító erejű bevezető esszét írt, és három és fél évtized távlatából újraközölte azokat a júniusban megjelent Ezeréves utazásom című kötetében.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×