eur:
392.59
usd:
365.78
bux:
66850.85
2024. április 26. péntek Ervin
Egy strucc figyel a kerítésen át a veresegyházi Medveotthonban 2013. január 23-án.
Nyitókép: MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Állati felfedezés: maszk válthatja ki a tesztet a fertőzöttség jelzésére

Struccsejtek felhasználásával készülhetnek a különleges védőeszközök.

A nagymadarakból nyert antitesteket használtak fel japán kutatók ahhoz, hogy a maszkot aztán ultraibolya fénnyel megvilágítva el tudják dönteni, fertőzött volt-e az, aki a védőeszközt viselte. Amennyiben vírushordozón volt a maszk, annak egyes részei fénylenek megvilágítást követően.

A Kiotói Egyetem kutatójának, Cukamoto Jaszuhirónak munkája nagyon olcsó tesztelési lehetőséget jelenthetne a fertőzöttek kiszűrésére, írja a The Guardian. A kutató struccok antitestjeivel vonta be a maszkokat – azt már korábbi kutatásokból tudjuk, hogy ezek az állatok igen ellenállóak a koronavírusnak. Ezt követően egy kisebb létszámú kísérlet önkéntesei 8 órán át viselték a maszkot, majd miután levették azt, olyan anyaggal permetezték be a védőeszközt, amely fluoreszkál ultraibolya fény alatt, ha a vírus jelen van a mintán.

A kísérletben részt vevő fertőzöttek maszkjai orrnyílásaik és szájuk környékén fluoreszkáltak.

A kutatók azt remélik, tovább tudják fejleszteni a maszkot és az majd már anélkül is jelzi a vírus jelenlétét, hogy be kellene valamivel permetezni.

Cukamoto állatorvos-professzorként és az egyetem elnökeként évek óta tanulmányozza a struccokat, itt keresi a módját annak, hogy a struccok immunitásának erejét a madárinfluenza, az allergia és más betegségek elleni küzdelemben állíthassa a csatarendbe. A professzor saját fertőzöttségét is saját maszkja viselésével fedezte fel – később teszt is megerősítette, hogy átesett a koronavírusom.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.26. péntek, 18:00
Balczó Barnabás
a Magyar Posta vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×