eur:
411.84
usd:
395.86
bux:
79551.8
2024. november 22. péntek Cecília
Mars, 2015. augusztus 21.A NASA által 2015. augusztus 20-án közreadott, a Curiosity (Kiváncsiság) önjáró Mars-szonda karjának végén lévő kamerával 2015. augusztus 5-én készített, több tucat felvételből összeállított kép a Curiosityről. Az önarckép egy kőzet-mintavételi helyen, a Marias Pass nevű térségben készült, a Sharp hegy közelében. A felvételt a Mars-jármű robotkarjának végén levő nagyítós fényképező berendezés (Mars Hand Lens Imager - MAHLI) nevű eszköz készítette. (MTI/EPA/NASA/JPL-Caltech/MSSS)
Nyitókép: MTI/EPA/NASA/JPL-Caltech/MSSS

Itt a tipp, hogy a NASA első emberes űrmissziója hol landoljon a Marson

A felszín közelében található jégvíz valódi kincsnek számíthat a vörös bolygón.

Az alacsony légnyomás miatt a Mars felszínén nem található víz, és jég is csak a sarki területeken fordul elő, a felszín viszont rengeteg vízjeget rejthet, ami nagyon fontos lehet a jövőbeni emberes Mars-missziók kapcsán. A NASA most azon dolgozik, hogy feltérképezze azokat a területeket, ahol a legtöbb ilyen jég található, viszonylag közel a felszínhez, hol az űrhajósok elérhetik majd – számolt be a 24.hu.

NASA/JPL-Caltech
NASA/JPL-Caltech

A legfrissebb kutatások szerint

vannak olyan területek, ahol az elképzelések szerint csak 2,5 centiméter mélyen található a vízjég.

Ez pedig ideális lenne a jövőbeni űrmissziók során, hiszenm nem igényelne komoly erőforrsáokat, hogy elérjék. A vízjégből vizet, oxigént, és akár üzemanyagot is kinyerhetnének.

A Geophysical Research Letters tudományos folyóiratban megjelent tanulmány szerint a vízjég mennyisége és helyzete azt mutathatja meg, hogy a NASA első emberes missziója hol landoljon a vörös bolygón.

A fekete területeken finom törmelék van, ahová szinte lehetetlen leszállni, a hidegebb színek pedig azokat a jégtakarókat mutatják, amelyek közelebb vannak a felszínhez, a melegebb színeknél a jég mélyebben található. NASA/JPL-Caltech
A fekete területeken finom törmelék van, ahová szinte lehetetlen leszállni, a hidegebb színek pedig azokat a jégtakarókat mutatják, amelyek közelebb vannak a felszínhez, a melegebb színeknél a jég mélyebben található. NASA/JPL-Caltech
Címlapról ajánljuk

Budakalászt kiragadná természetes közegéből az új választási földrajz – megszólalt a polgármester

Nemcsak a fővárost, hanem az agglomerációs településeket is érzékenyen érintheti a választókerületek tervezett átalakítása. Forián-Szabó Gergely budakalászi polgármester elmondta, hogy a javaslat Budakalászt teljesen leválasztaná a természetes kapcsolatrendszeréről, ami a hétköznapi életben a lakosság számára komoly hátrányokkal járhat.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 10:19
×
×
×
×