eur:
410.58
usd:
392.07
bux:
80056.08
2024. november 26. kedd Virág

Jönnek a nagyvárosi vízhiányok

A WWF jelentése szerint a világ egyre több országában jelent problémát a víz hiánya. A klímaváltozás és a források csökkenése következtében már a legfejlettebb országok is vízhiánnyal küzdenek.

A nyár folyamán több nyugat-európai országban, például Nagy-Britanniában hetekre locsolási tilalmat rendeltek el, ugyanis egy csepp eső sem esett.

A probléma arra kényszeríti a fejlett országokat és a vízszolgáltatókat, hogy fejlesszék az infrastruktúrájukat és lépjenek fel a környezetszennyezéssel szemben.

A WWF rámutatott, hogy a gazdasági fejlettség nem jelenti automatikusan azt, hogy az ország a vízkészletekben is dúskál. Számos igen gazdag város, például az Egyesült Államokban lévő Houston vagy az Ausztráliában lévő Sydney, több vizet használ, mint amennyi a rendelkezésére áll. Londonban minden egyes napon 300 uszodát töltenek fel vízzel.

Arra is felhívják a figyelmet, hogy a klímaváltozás következtében Dél-Európa vízkészlete is csökkenni fog, például azért, mert az eddig jelentős forrásnak számító gleccserek megfogyatkoznak.

A környezetvédő szervezet rámutat arra, hogy a zöldség- és gyümölcstermelés, vagy a ruházati termékek előállítása egyaránt vízigényes.

Épp ezért, ha az emberiség nem áldoz eleget a vízkészletek megőrzésére, annak súlyos következményei lehetnek.

Címlapról ajánljuk
Már nincsenek vörös vonalak: katonákat is küldenének Ukrajnába a franciák és a britek

Már nincsenek vörös vonalak: katonákat is küldenének Ukrajnába a franciák és a britek

Sajtóértesülések szerint titkos tárgyalások folynak Párizs és London között arról, hogy csapatokkal támogassák az egyre nehezebb helyzetben lévő ukrán hadsereget.

Nagy Márton az Arénában: a 400 ezres minimálbér 2028-ra már realitás, az egymilliós átlagbérért még küzdeni kell

Kulcsfontosságú a bérmegállapodás, mert reálbér-emelkedés nélkül nincs gazdasági növekedés – mondta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter az InfoRádió Aréna című műsorában. Beszélt arról is, hogy miért kell ehhez a versenyképesség fokozása, hogy miért előnyös a piaci konszolidáció, és miért éri meg befektetni a akkumulátorgyártásba, sőt a -feldolgozásba is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.28. csütörtök, 18:00
Demeter Szilárd
a Magyar Nemzeti Múzeum Közgyűjteményi Központ elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×