394.26
370.4
65674.41
2024. április 18. csütörtök Andrea, Ilma
Az olasz Federico Chiesa (j2) gólt szerez csapatának a koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság elődöntőjének Olaszország-Spanyolország mérkőzésén Londonban 2021. július 6-án.
Nyitókép: Az olasz Federico Chiesa (j2) gólt szerez csapatának a labdarúgó Európa-bajnokság elődöntőjének Olaszország-Spanyolország mérkőzésén. MTI/EPA pool/Facundo Arrizabalaga

Olaszország a döntőben, megnyerte a tizenegyespárbajt

A 120 perces csata (1-1) után tizenegyespárbajt vívott a labdarúgó Európa-bajnokság első elődöntőjében az olasz és a spanyol csapat, a Squadra Azzurra 4-2-re nyert.

2021.07.06. 23:44

Jorginhóé az utolsó lövés, döntőben az olaszok

Locatelli és Dani Olmo is hibázott az első párban, majd Bellotti, Gerard Moreno, Bonucci, Thiago és Bernardeschi sem hibázott. Morata lövését Donnarumma kivédte, így Jorginho azzal a tudattal lőhetett, hogy lezárhatja a párharcot. Félelmetes fölényességgel lőtte a labdát a bal alsó sarokba. Olaszország döntőt játszhat.

2021.07.06. 23:30

Vége a 120 percnek, tizenegyesek döntenek a döntőbe jutásról

A spanyol válogatott ezen a tornán már másodszor lőnek büntetőket, a svájciak ellen továbbjutottak. Az olaszok először rúgnak a tornán. A két válogatott eddigi két tizenegypárbaját a spanyolok nyerték.

2021.07.06. 23:19

Berardi lesgólt lőtt

Jó döntés született.

2021.07.06. 23:18

Utolsó cserék

Pau Torres és Thiago, valamint Bernardeschi is beállt.

2021.07.06. 23:11

Letelt az első 15 perc

Spanyol fölénnyel telt el a hosszabbítás első fele.

2021.07.06. 23:04

Izgalom az olasz kapunál

Morata lövése után flipperezett egy kicsit a labda, a kapu mellé.

2021.07.06. 22:52

Következik a hosszabbítás

Letelt a rendes játékidő, 1-1, jöhet a hosszabbítás. A spanyolok az egyenes kieséses szakaszban háromból harmadszor játszanak hosszabbítást.

2021.07.06. 22:49

Chiellini vétlen kezezése

Az olasz védő a 90. percben, a tizenhatoson belül szinte ülve kézzel ért a labdához, a bíró szerint vétlenül.

2021.07.06. 22:42

Cserék

Barella és Insigne le, Locatelli és Bellotti be, Azpilicueta helyén Marcos Llorente a másik oldalon.

2021.07.06. 22:38

Morata kiegyenlített, 1-1

Először hibázott középen az olasz védelem, a Dani Olmóval kényszerítóző Juventus-csatár, Álvaro Morata bevette az olaszok kapuját.

2021.07.06. 22:37

Berardi gyenge lövése

Berardi jó helyzetből, 18 méterről lőtt, Unaí Simón védett.

2021.07.06. 22:34

Chiellini nagy blokkja

Moratával szemben, az öt és feles bal oldalánál.

2021.07.06. 22:30

Újabb cserék

Oyarzabal és Koke számára véget ért a mérkőzés, Gerard Moreno és Rodri állt be a spanyolkhoz. Három perccel később az olaszoknál Pessina és Toloi ment be, Verratti és Emerson ment le.

2021.07.06. 22:22

Oyarzabal luftot fejelt

Tiszta helyzetben, hét méterre a kaputól.

2021.07.06. 22:20

Cserék

Immobile helyett Berardi, Ferran Torres helyett Morata ált be.

2021.07.06. 22:19

Chiesa megszerzi a vezetést az olaszoknak

Donnarummától indult a kontra, Verratti, Insigne, Immobile volt a labda útja, Laporte időlegesen mentett, de Chiesa összeszedte, s a balösszekötő helyéről becsavarta. A 60. percben kerültek előnybe az olaszok.

2021.07.06. 22:10

Busquets helyzete

Oyarzabal előkészítése után Busquets 15 méterről lőtt, a kapu fölé. A második oldalon Chiesa a jobbszélső helyéről lőtt, Unai Simón vetődve védett.

2021.07.06. 22:00

Az olaszok nem találták el a kaput az első félidőben

A 2000-es Eb-döntő óta először fordult elő, hogy az olaszok egy nagy torna egyenes kieséses szakaszában ne találják el a kaput az első félidőben.

2021.07.06. 21:57

Pedri parádéja

Az első félidő statisztikái szerint a mindössze 18 éves Pedri mutatói voltak a legjobbak az első félidőben. Minden átadásda jó helyre ment, sokat volt játékban.

2021.07.06. 21:46

Emerson lövése

A félidő utolsó akciójában Emerson a balhátvéd helyéről, de már a tizenhatoson belülről, éles szögből lőtt, a kapufáról pattant ki a labda.

2021.07.06. 21:26

Donnarumma bravúrja

Dani Olmo 11-12 méteres lövését vetődve védte a Milan (a PSG?) kapusa.

2021.07.06. 21:25

Hetven százalékban a spanyoloknál a labda

Az első félidő közepéig 70:30 a labdabirtoklási arány a spanyolok javára.

2021.07.06. 21:15

Oyarzabal nem tudta átvenni a labdát

Pedri mesteri átadása után a baszk csatár már csak Donnarummával állt volna szemben, de nem tudta átvenni a labdát.

2021.07.06. 21:05

Barella kapufával kezdett, lesről indulva

Niciol Barella lesről indulét, de a játékvezetők hagyták az akciót végigmenni, az Inter középpályása a kapufára csavarta a labdát, aztán látta, hogy emelkedik a zászló.

2021.07.06. 21:02

Nincsenek Olaszországból vagy Spanyolországból érkezett szurkolók

A londoni karanténszabályok miatt gyakorlatilag nincsenek Olaszországból és Spanyolországból e meccsre érkezett szurkolók, ám vannak az Egyesült Királyságban élő olaszok és spanyolok.

2021.07.06. 20:57

Felix Brych a bíró

A német jogi doktor már az ötödik mérkőzését vezeti a tornán, érdekes, hogy ő vezette a legutóbbi meccset, a negyeddöntőket záró Anglia–Ukrajna mérkőzést is.

2021.07.06. 20:11

Raffaella Carrára emlékeztek

Az olaszok kérésére bekerült a kezdés előtt játszott dalok listájára Raffaella Carra A far l'amore comincia tu című száma. Az énekesnő, aki a kilencvenes években Spanyolországban is élt és dolgozott, ott is népszerű volt, hétfőn, 78 évesen hunyt el.

2021.07.06. 20:05

Nincs meglepetés az olaszoknál, Emerson Spinazzola helyén

Roberto Mancini csak egyetlen helyen változtatta meg a belgák elleni összeállítást, a megsérült Leonardo Spinazzola helyén Emerson Palmieri kezd. A tizenegy: Donnarumma – Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Emerson – Barella, Jorginho, Verratti – Chiesa, Immobile, Insigne.

2021.07.06. 20:03