eur:
409.73
usd:
389.21
bux:
79096.82
2024. november 20. szerda Jolán
A lengyel kapus, Wojciech Szczesny öngólja a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság E csoportjának első fordulójában játszott Lengyelország-Szlovákia mérkőzésen a szentpétervári Gazprom Arénában 2021. június 14-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Reuters pool/Anton Vaganov

Eddig csak Juventus-játékos szerzett öngólt az idei Eb-n

A szlovák válogatott fontos győzelmet aratott a lengyelek ellen a labdarúgó Európa-bajnokság E csoportjának mai szentpétervári mérkőzésén. A múlt azt mutatja, nem biztos, hogy ez jól előjel.

Északi szomszédunk eddig két nagy tornán vett részt önálló államként, a 2010-es világbajnokságon és a 2016-os Európa-bajnokságon is a nyolcaddöntőbe jutott. Továbblépett tehát a csoportból, annak ellenére, hogy egyszer sem nyerte meg az első meccsüket. Most igen…

Első gólja öngól volt, a lengyel kapusról Wojciech Szczęsnyről került a Ferencváros csatárának, Róbert Maknak a lövése után a kapufáról kipattanó labda, s ennek két különlegessége is van. Az egyik, hogy az Eb-k történetében először került kapus neve mellé öngól. A másik: a tornán eddig két öngól született, az elsőt (a török Mirah Demiral révén) és ezt is Juventus-futballista „szerezte”.

A lengyelek közvetlenül a második félidő elején, 32 másodpercnyi játék után szerezte Karol Linetty, ennél kevesebb idő a fordulás óta 1984 nyara óta egyszer sem telt el egy második félidei gól előtt. Akkor a román Marcel Coraș 21 másodperc alatt szerzett gólt.

A játékrész közepén megkapta második sárga lapját a lengyel Grzegorz Krychowniak, ez volt az első kiállítás az idei tornán. Nagy tornán harmadszor állítottak ki lengyel játékost, az előző kettő Radosław Sobolewski (2006, Németország ellen) és Wojciech Szczęsny (2012, Görögország ellen) volt.

A döntő gólt végül az Internazionale védője, Milan Škriniar lőtte. Elképesztő teljesítményt nyújtott a gólján kívül is, tízszer szerepelt, kétszer blokkolt.

Paulo Sousa irányításával eddig hat mérkőzést játszott a lengyel válogatott, ezek közül csupán az andorraiak elleni hazai világbajnoki selejtezőt tudta megnyerni. A szlovákok egyébként kicsit a lengyelek mumusának számítanak, a két csapat legutóbbi négy egymás elleni mérkőzéséből hármat megnyertek. Most 2-1-re.

Címlapról ajánljuk
Tálas Péter: Putyin nagyon alacsonyra tette a nukleáris fegyverek bevetési küszöbét

Tálas Péter: Putyin nagyon alacsonyra tette a nukleáris fegyverek bevetési küszöbét

A nukleáris doktrína módosítása inkább csak a stratégiai kommunikáció része az orosz vezetés részéről, az eszkaláció most nem tűnik valószínűnek – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont John Lukacs Intézetének egyetemi docense. Hozzátette: ha a helyzet nukleáris konfliktussá fokozódna, abba belebukna a Putyin-rendszer, márpedig az orosz elnök abban érdekelt, hogy a jelenlegi rezsim minél tovább hatalmon maradhasson.

Titkosszolgálati jelentés: Oroszország vissza akarja szerezni az ellenőrzést Közép- és Kelet-Európa felett

A cseh Biztonsági Információs Szolgálat igazgatója közölte: az orosz titkosszolgálatok már most előkészítik a terepet ahhoz, hogy az ukrajnai háború lehetséges befejezése után megerősítsék Oroszország befolyását Csehországban. Michal Koudelka elutasította az orosz titkosszolgálatok képességeinek alábecsülését, szerinte a világ legjobbjai közé tartoznak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.21. csütörtök, 18:00
Kóka János
a Doktor24 csoport alapító tulajdonosa
Lecsaptak az első ATACMS-rakéták Oroszországra, megváltozott az orosz nukleáris doktrína – Háborús híreink szerdán

Lecsaptak az első ATACMS-rakéták Oroszországra, megváltozott az orosz nukleáris doktrína – Háborús híreink szerdán

Miután megkapta az Egyesült Államoktók az engedélyt, Ukrajna rögtön lecsapott nagy hatótávolságú ATACMS-rakétákkal Oroszország Brjanszki területén, ahol egy lőszerraktárat ért támadás. Később nagy hatótávolságú drónokkal is támadás érte Oroszországot, ezúttal a Voronyezsi területet. Oroszország eközben megváltoztatta nukleáris doktrínáját, ami több ponton is kiterjesztette az atomfegyverek bevetésének lehetőségét. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz–ukrán háború aktualitásaival.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×