eur:
410.77
usd:
391.35
bux:
79335.77
2024. december 18. szerda Auguszta
Nyitókép: Police.hu

Kiderült, hol folytatja Gulyás Michelle a pályafutását

Friss olimpiai bajnokként Gulyás Michelle nem árulta el, mikor kezdi a nyomozói pályafutását, de a rendőrség honlapján megjelent az információ.

Gulyás Michelle jelentkezett a Nemzeti Közszolgálati Egyetem mester szakára, kiberbiztonsággal foglalkozik majd. Minderről a police.hu oldalon lehet olvasni.

Mint írják: kalandos gyermekkora volt. Édesapja vezető olajipari szakemberként olykor hosszasabban külföldön dolgozott, ilyenkor vele tartott a család is.

Gulyás Michelle Londonban született, Milanóban (és kicsit Magyarországon) járt óvodába, az általános iskolát már Szlovéniában kezdte el, végül Magyarországon fejezte be, miként a gimnáziumot is.

Bár a családjában mindenki gazdasági szakember, őt mégis a humán terület érdekelte. És a sport. Meséli: úgy lett sportoló, hogy a játszótéren figyelt fel valaki arra, hogy milyen ügyes, és biztatta az anyukáját, hogy vigye el a szertornázni.

Édesanyja megfogadta a tanácsot, és az akkor ötéves kislányt elvitte a Postás SE tornaklubjába, ahol megismerkedett a tornasporttal, majd ott is ragadt hat évig. Tornázott Magyarországon és Szlovéniában is.

12 évesen aztán úgy érezte, nem igazán neki való egy pontozásos sportág, vágyott valami egyértelmű visszajelzésre. Öttusára váltott, amelyhez kitűnő alapokat adott a szertorna. Ritmusérzéket és mozgáskoordinációt a víváshoz, az úszáshoz, valamint a lovagláshoz. Kitartást az úszáshoz és a futáshoz. Koncentrált figyelmet a lövészethez. Különben pedig az öttusa egyáltalán nem azt jelenti, hogy az öttusázók valamicskét konyítanak öt sportághoz, aztán ha egyikben-másikban kijön a lépés, érkezik majd az eredmény is.

Gulyás Michelle szerint annyira sokat gyakorolnak minden számban, hogy kis többletenergiával lehetnének úszók, vívók, futók, sportlövők vagy versenylovasok is. Utóbbiak talán már csak korlátozott ideig, a lovaglás ugyanis hamarosan kikerül az öttusa számai közül, és jöhet helyette bármi, ez a sportág már sohasem lesz olyan, mint korábban volt.

A napi öt edzés mellett az egyetemi évek idején még némi buli, mozi vagy színház is belefért a mindennapjaiba. Az egyenruhás életet pedig azért választotta, mert tudta, hogy a katonaság és a rendőrség is kiemelten támogatja a sportolókat, ráadásul az öttusa afféle „egyenruhás” sportág, de mielőtt valaki azt gondolná, hogy az egyetemi diplomáját ingyen kapta, szögezzük le: keményen megdolgozott érte. Támogatást viszont valóban kapott.

Mert miközben a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Karán nyomozónak tanult, egyre-másra jöttek az eredmények. Az egyetemen és a sportpályán is. Szerzett felnőtt világbajnoki ezüst- és bronz-, valamint Európa-bajnoki bronzérmeket (korábban az ifjúsági, később az U19-es világbajnokságokon aranyat, ezüstöket), és újonc olimpikonként a 2021-es tokiói nyári olimpiai játékokon öttusában 12. helyezést ért el.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.18. szerda, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Évtizedek óta stagnál a termelékenység: meglepő módszerrel lendíthetik fel az építőipart

Évtizedek óta stagnál a termelékenység: meglepő módszerrel lendíthetik fel az építőipart

A lassú termelékenység növekedés az építőiparban, különösen Európában és az Egyesült Államokban, jelentős javulási lehetőséget kínál – mondta Jan Mischke, a McKinsey Global Institute partnere a Portfolio-nak adott interjújában. Kiemelte a modernizáció potenciálját a standardizált tervek és tömeggyártás révén, párhuzamot vonva az autóipar és a repülőgépipar fejlődésével. Emellett kitért a prefabrikáció szerepének változására és a digitalizáció, mint például az épületinformáció-modellezés (BIM) forradalmasító ígéretére az építőipari logisztikában. A 3D nyomtatás körüli korábbi hype ellenére Mischke úgy véli, hogy az iparosítás és a moduláris építés kecsegtet inkább nagy mértékű termelékenység-javulással.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×