Infostart.hu
eur:
386.53
usd:
328.24
bux:
110953.4
2025. december 30. kedd Dávid
Rózsa András (Momentum), Zugló polgármestere beszédet mond a Momentum Mozgalom 1956-os megemlékezésén a Magyar Rádió egykori épülete előtt, a Pollack Mihály téren az 1956-os forradalom és szabadságharc 68. évfordulóján 2024. október 23-án.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Az önkormányzatot ért százmilliós károkozás miatt tett feljelentést Zugló polgármestere

Átvilágította a zuglói városvezetés az önkormányzat tulajdonában álló városgazdálkodási céget, és kiderült, hogy legalább 100 millió forintra rúghat a kár. Rózsa András polgármester feljelentést tett.

Rózsa András, Zugló polgármesterének egyik első intézkedéseként átvilágították a korábbi ciklusokban gyanús ügyekbe keveredett, az önkormányzat tulajdonában álló városgazdálkodási céget – írja a zuglói önkormányzat közlése alapján az Index.

A polgármester hűtlen kezelés, versenyt korlátozó megállapodás közbeszerzési és koncessziós eljárásban gyanúja miatt tett feljelentést ismeretlen tettes ellen.

Mint írják, a jelenlegi információk alapján ezekben az ügyekben legalább 100 millió forintos kár érhette az önkormányzatot.

Zugló polgármestere szintén feljelentést tett ismeretlen tettes ellen a kerület tulajdonában álló, óbudai ifjúsági sporttelep felújításával kapcsolatban is. A városvezetés szerint a kivitelező hiányosan és rossz minőségben végezte el a munkát, olyannyira, hogy az önkormányzat sportcége az összeg második felét már ki sem fizette. A gyanú szerint ez is tízmilliós kárt jelent.

Zugló vezetése közlésük szerint elkötelezett abban, hogy örökre leszámoljon a városrészt hosszú évek óta fosztogató politikai és üzleti körökkel, ezért a jövőben újabb feljelentések várhatóak – írják. Rózsa András, Zugló új, momentumos polgármestere korábban arról beszélt az ATV műsorában, hogy a zuglói városgazdálkodási cégben kiürült a kassza. Szerinte emögött nem a volt polgármester, hanem a korábbi MSZP-s zuglói országgyűlési képviselő, Tóth Csaba állhat.

Címlapról ajánljuk
Pirosba csúszott Amerika, de az éves mérleg még mindig kiváló

Pirosba csúszott Amerika, de az éves mérleg még mindig kiváló

Az ázsiai tőzsdéken ma reggel kisebb esést láthattunk, ezt követően Európában óvatos optimizmus volt megfigyelhető, Amerikában pedig kisebb mínuszban zártak a tőzsdék. A nemesfém piacra is nagyon érdemes figyelni az év utolsó napjaiban, ugyanis az ezüst és az arany árfolyama is új történelmi csúcsot döntött az éjjeli órákban, ezt követően azonban egy nagyobb zuhanás vette kezdetét. Gazdasági események szempontjából nem voltak nagy izgalmak, és a potenciális ukrajnai békével kapcsolatos hírek sem mozgatták meg nagyon a részvénypiacokat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×