tenisz

Fucsovics álomszerű kezdés és szettelőny után kikapott Federertől

Infostart / MTI

Hiába húzott el az elején Fucsovics, a svájci sztár rákapcsolt és fordított. Fucsovics még egyszer elhúzott, ám ez sem volt elég Federer ellen.

Fucsovics Márton 4:6, 6:1, 6:2, 6:2-re kikapott vasárnap a 20-szoros Grand Slam-bajnok Roger Federertől az ausztrál nyílt teniszbajnokság nyolcaddöntőjében.

A Rod Laver Arena zsúfolt lelátói előtt a magyar Davis Kupa-válogatott vezére álomszerűen kezdett, fantasztikus ütésekkel lepte meg 38 éves ellenfelét, frissen mozgott, és a hosszabb labdamenetekben is alig rontott. Az MTK játékosa 3:3-nál elvette Federer adogatását, majd a sajátjait magabiztosan hozva 36 perc alatt szettelőnybe került - harmadik találkozójukon első játszmáját nyerte a minden idők legjobbjának tartott svájci ellen.

A folytatásban a hatszoros melbourne-i bajnok magasabb fokozatra kapcsolt, míg a sokszor kiszolgáltatott helyzetbe kerülő Fucsovics egyre többet hibázott, így Federer - aki 100 győztes meccsnél tartott az Australian Openen - 26 perc alatt kiegyenlített.

A harmadik felvonásban sem csökkent a volt világelső lendülete, rögtön brékelte a nyíregyházi teniszezőt, és nemsokára már sorozatban hét megnyert gémnél tartott. Federer 4:1-nél elvesztette a szerváját, csakhogy rögtön elvette Fucsovicsét, és lezárta a játszmát, melyben négy bréklabdát hárított.

Bő másfél óra elteltével jöhetett a negyedik felvonás, ebben a nyíregyházi teniszezőnek továbbra is balszerencséje volt a kétséges pontoknál, a kétszer is brékelő svájci pedig ekkor már nem engedte ki a kezéből a meccset, amely 2 óra 11 percig tartott.

Federer 57. Grand Slam-negyeddöntőjére készülhet az amerikai Tennys Sandgren ellen, míg Fucsovicsot vigasztalhatja, hogy várhatóan az 54. helyre jön fel az ATP-rangsorban.

"Márton nagyszerűen kezdett, remekül ütött az alapvonalról, én pedig nehezen találtam meg a játékomat a hűvös időben"

- értékelt a pályán Federer. "A második szettben jobban variáltam a játékot, és végül sikerült fordítanom" - tette hozzá.

Nyitókép: Twitter/AustralianOpen