eur:
414.53
usd:
398.24
bux:
79395.62
2024. december 23. hétfő Viktória
Madarász Dóra játszik a lengyel Natalia Partyka ellen az asztaliteniszezők női csapatversenyében a bronzéremért rendezett Magyarország-Lengyelország mérkőzésen a minszki II. Európa Játékokon az Olimpiai Tenisz Központban 2019. június 29-én.
Nyitókép: Kovács Tamás

Lemaradt az éremről a női asztalitenisz-válogatott

A magyar női asztalitenisz-válogatott a negyedik helyen zárta a minszki Európa Játékok csapatversenyét, miután a bronzmérkőzésen 3-2-re alulmaradt a lengyelekkel szemben.

Két csalódott együttes csapott össze szombat délelőtt az Olimpiai Tenisz Központban kialakított helyszínen, egy nappal korábban, az elődöntőben a harmadik helyen kiemelt magyarok a románoktól, a hetedikként rangsorolt lengyelek pedig a németektől kaptak ki óriási csatában, egyformán 3-2-re.

A meccs nyitányát az Eb-bronzérmes Madarász Dóra, Pergel Szandra duó nehezen kiharcolt, de immár szokásosnak nevezhető győzelme jelentette - a magyar páros mindhárom mérkőzését megnyerte a fehérorosz fővárosban -, majd következett Póta Georgina és az aktuális Európa-bajnok, Li Qian összecsapása.

A magyar 30., a kínai születésű, védekező stílusban játszó rivális pedig 52. a világranglistán. Kiegyenlített mérkőzést vívtak egymással, amelyet hosszú labdamenetek jellemeztek, s végül Li a negyedik, szoros szettet begyűjtve a maga javára fordította a csatát, válogatottja pedig egyenlített. A negyedik játszmában egyébként tíz perc elteltével életbe lépett az úgynevezett időjáték-szabály, azaz a fogadó játékosnak elég volt 13-szor visszaadnia a labdát, hogy pontot szerezzen.

Madarász (63.) eddig remekül teljesített Minszkben, minden egyes és páros találkozóját megnyerte, most pedig az ötszörös paralimpiai bajnok Natalia Partykával (68.) csapott össze, aki ellen azonban megszakadt a sikersorozata. Ötjátszmás csatára kényszerült, és hiába vezetett a döntő szettben 7-5-re, a végén a rivális örülhetett.

Pótára várt tehát a feladat, hogy Natalia Bajort (102.) legyőzve életben tartsa a magyar reményeket, s ő meg is oldotta a feladatot. A második játszmát ugyan elvesztette, de a folytatásban már a kezében volt az irányítás.

A bronzéremről így Pergel (71.) és Li Qian összecsapása döntött. Bár akadtak szép megoldásai és a második szettet nagy küzdelemben meg is nyerte, a budaörsi asztaliteniszező a meccs nagy részében nem találta az ellenszert a védekező lengyel-kínai játékára, így a lengyeleké lett a harmadik hely.

A magyar válogatott kiemeltként a negyeddöntőben kezdett, egy győzelemmel és két vereséggel zárt negyedikként.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Határon átnyúló milliárdok, átalakuló uniós támogatási rendszer: így alakítja át Magyarország jövőjét az EU titkos fegyvere

Határon átnyúló milliárdok, átalakuló uniós támogatási rendszer: így alakítja át Magyarország jövőjét az EU titkos fegyvere

Hogyan egyensúlyozhat az Európai Unió a versenyképesség, a szolidaritás és az együttműködés hármas alapelve között a kohéziós politika területén? Ezt a kérdést járta körül Koller Boglárka, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem professzora „A kohéziós politika jelene és jövője” című konferencián tartott előadásában. Az uniós politikák eredményei ellenére a területi egyenlőtlenségek továbbra is fennállnak, miközben az új célkitűzések – mint a fenntarthatóság és a digitalizáció – egyre nagyobb szerepet kapnak. A konferencia másik kiemelt témája az Interreg programok határon átnyúló együttműködései voltak, amelyek Holop Silveszter előadása szerint nemcsak gazdasági, hanem társadalmi és kulturális dimenzióban is hozzájárulnak a határ menti régiók fejlődéséhez. A szakértők egyetértettek abban, hogy a kohéziós politika jövője az alapelvek megőrzésén és a helyi szintek erősítésén múlik.    

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×