eur:
393.02
usd:
366.42
bux:
0
2024. április 26. péntek Ervin
Nyitókép: Pixabay

Új óriási sportcsarnokot kap Budapest

A régió egyik legnagyobb sportcsarnoka épül fel 2021-re Budapesten – jelentette be a miniszterelnökséget vezető miniszter. A telek 42 millió euróba került, az építkezés várható költségét azonban még nem tudta megmondani a tárcavezető.

Közép-Európa egyik legnagyobb fedett sportcsarnoka épül fel 2021 őszére Budapest IX. kerületében, ahol egy 20 022 fős aréna lesz a 2022-es a férfi kézilabda Európa-bajnokság egyik helyszíne – közölte Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kormányinfón. A tárcavezető kiemelte: azért volt szükség a beruházásra, mert a Papp László Sportarénába másfél évre előre nem lehet időpontot foglalni.

A telek 42 millió euróba került, az építkezés várható költségét azonban még nem tudta megmondani a tárcavezető.

„Nem szeretnék konkrét összeget mondani, azért, mert utána számonkérhető lesz”

– fogalmazott.

A csarnok építését a Puskás Arénához és a Groupama Arénához hasonlóan Fürjes Balázs kormánybiztos irányítja. A Budapest és a fővárosi agglomeráció fejlesztéséért felelős államtitkár korábban részletesen beszélt a várható létesítményről. Közösségi közlekedéssel is könnyen elérhető, több funkciót betöltő épületre van szükség.

A 20 022 fős aréna lesz Magyarország legnagyobb sportcsarnoka, nagyobb lesz a 2003-ban épült, 12 500 néző befogadására alkalmas Papp László Budapest Sportarénánál is. A közép-európai régióban is az egyik legnagyobb csarnok lesz. A környező országok közül csak a zágrábi arénában fér el több néző, 24 ezer fő, a belgrádi sportcsarnokba 20 ezer szurkoló jut helyhez, a 2004-ben épült prágai csarnok 18 960 néző befogadására alkalmas, a bécsi Wiener Stadthalléba 16 ezeren férnek be, az új krakkói aréna befogadóképessége 15 300 fő. Az európai sportcsarnokokat összesítő lista első helyén a 25 ezer fős bakui Crystal Hall található.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Bóka János az Arénában: igazodás vagy újraegyesítés, ez az unió nagy kérdése

Mi az Európai Uniót egy szerződéses alapokon nyugvó szabályrendszerre épülő együttműködésnek tekintjük, ebbe az állandó közös hitelfelvétel, a közös eladósodás, a fiskális föderalizmus nem fér bele – mondta Bóka János az InfoRádió Aréna című műsorában. Az európai uniós ügyekért felelős miniszter beszélt az EP-választás tétéjéről, az unió jövőjéről és az EU-tagság húszéves mérlegéről is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.26. péntek, 18:00
Balczó Barnabás
a Magyar Posta vezérigazgatója
A magyar államadósság fontos része, mégis alig tudunk róla valamit: mire jó a Diszkont Kincstárjegy?

A magyar államadósság fontos része, mégis alig tudunk róla valamit: mire jó a Diszkont Kincstárjegy?

Az elmúlt években újra emelkedett a Diszkont Kincstárjegyek (DKJ) aránya a magyar adósságfinanszírozáson belül, azt követően, hogy 2015-2021 között jelentősen visszaesett az állományuk. A Diszkont Kincstárjegy fontos likviditáskezelési eszköz, ezzel tudja ugyanis a finanszírozási igény rövidtávú ingadozását simítani az állam. 2024-ben fontos változások tapasztalhatók ezen a piacon, jelentősen csökkenhet a forgalomban lévő sorozatok száma és hamarosan elindulhat a csereaukciós rendszer.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×