366.57
67039.3

New Yorkban csap össze a világcsúcstartó és a leggyorsabb

A világcsúcstartó kenyai Wilson Kipsang is indul a novemberi New York Marathonon, melyen összecsap majd honfitársával, Geoffrey Mutaijal, minden idők legjobb idejének birtokosával.

Kipsang tavaly a New York-i félmaratonon futott és győzött, ám a klasszikus távon még sosem állt rajthoz az amerikai metropoliszban. A 32 éves kenyai hosszútávfutó a világcsúcsot egy éve Berlinben javította 2:03:23 órára, s a világ legnagyobb maratoni viadalai közül nemcsak Berlinben, hanem Londonban is tudott már győzni, méghozzá kétszer, legutóbb idén áprilisban 2:04:29 órás pályacsúccsal.

Kipsang és Mutai összecsapása igazi csemegének ígérkezik. Mutai 2011-ben és tavaly is megnyerte a New York-i versenyt, tavalyelőtt pedig Berlinben lett első. Mindezek ellenére a Boston Marathonon aratott 2011-es sikere a legemlékezetesebb, mivel 2:03:02 órás idővel ért célba, amit ugyan a pálya adottságai miatt nem lehetett világcsúcsként hitelesíteni, ám azóta az ő nevéhez fűződik minden idők leggyorsabb maratonija.

A két kenyai atléta idén másodszor méri össze tudását: Londonban Kipsang volt a jobb, miután Mutai csak hatodikként ért célba a brit fővárosban.