Az októberben a mozikba kerülő, Jennifer Lopez nevével fémjelzett mozi PR-felelősei aligha álmodhattak volna jobb időzítésről. A Bordertown (Határváros) című alkotásban ugyanis a színésznő-énekesnő olyan újságírót játszik, aki a 400 fiatal nő halálát okozó gyilkosságsorozat ügyében nyomoz.
A Ciudad Juarez nevű város környékén játszódó eseményeket a "maquiladora gyilkosságoknak" nevezték el azután a gyár után, melyben az áldozatok többsége dolgozott.
A rendőrség nem foglalkozott vele
A gyilkosságsorozat 1992-ben kezdődött, amikor az akkor aláírt Észak-amerikai Szabadkereskedelmi Egyezmény következtében megszaporodott az Egyesült Államokból Mexikóba költöző gyárak száma.
A mexikói rendőrség évekig megpróbálta elbagatellizálni a fiatal nők meggyilkolását, holott a holttestek szinte napi rendszerességgel tűntek fel Ciudad Juarez utcáin és a környező hegyekben.
Az általában szegény áldozatok rokonai hiába állították, hogy a gyilkosságokat szadista szexmániások követték el, akik nagyon jó kapcsolatokkal rendelkeztek a megfelelő helyeken.
Fontosak a spanyol ajkú nézők
Az egyik gyanúsított, Edgar Alvarez Cruz letartóztatása sokat segíthet a Borderline (Határváros) című film népszerűsítésében és egyben jelzi: Hollywoodnak olyan fontos kezd lenni a spanyol ajkú kisebbség, hogy hajlandó 25 millió fontot költeni egy filmre és felkérni Jennifer Lopezt a főszerepre.
"Greg (Nava, a rendező) megkeresett és elmagyarázta, hogy mi is folyik Juarezben. Amint értesültem az eseményekről, úgy éreztem, részt kell vennem a forgatásban. Egyszerűen muszáj volt megcsinálnom - hogy felszínre hozzuk az eseményeket" - fogalmazott Jennifer Lopez.
Volt már ilyen
Az ügy pikantériája, hogy ugyanezt a gyilkosságsorozatot már feldolgozta egy film, melyet a brit Kevin Dobson írt és rendezett, és melynek - oknyomozó újságíró - főhősnőjét Minnie Driver játszotta.
Az élet mindenesetre ebben az ügyben a hollywoodi filmforgalmazók kezére játszott.
Nem természetes okból volt földmozgás Budapest határában - itt a magyarázat