eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Hszi Csin-ping kínai, Vlagyimir Putyin orosz és Uhnágin Hürelszüh mongol elnök (b-j) a háromoldalú megbeszélésük kezdetén a Sanghaji Együttműködési Szervezet (SCO) csúcstalálkozóján Szamarkandban 2022. szeptember 15-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Szputnyik/Alekszandr Demjancsuk

Áttekintették a háború előtt megkötött orosz–kínai elnöki megállapodás végrehajtását

A Pekinggel fenntartott stratégiai partnerség elmélyítéséről, a védelmi együttműködés bővítéséről és a főbb geopolitikai kérdésekben a két ország közötti koordináció erősítéséről tárgyalt Kínában az orosz biztonsági tanács titkára – derül ki a tanács közleményéből.

Nyikolaj Patrusev Nanpingban találkozott Kína vezető külügyi tisztségviselőjével, Jang Csie-csivel - aki a Kínai Kommunista Párt Központi Bizottság Politikai Hivatalának tagja, a párt vezető külügyi tisztségviselője -, hogy megvitassa a Putyin és Hszi Csin-ping kínai elnök év eleji találkozóján megkötött megállapodások végrehajtását.

Az Ukrajna elleni orosz háború februári megindítása előtt Putyin és Hszi "határok nélküli" partnerséget hirdetett, bár egy múlt heti üzbegisztáni találkozón az orosz elnök azt mondta, megérti, hogy a kínai elnöknek aggályai és kérdései vannak a "különleges hadművelettel" kapcsolatban.

"A stratégiai partnerség fejlesztése Kínával az orosz külpolitika feltétlen prioritása" - olvasható az orosz biztonsági tanács közleményében.

Patrusev és Jang a Koreai-félszigetről, Tajvanról és Ukrajnáról is tárgyalt.

"A felek megállapodtak a további katonai együttműködésről, amelynek középpontjában a közös gyakorlatok és járőrözések, valamint a vezérkarok közötti kapcsolatok megerősítése áll" - közölte az orosz biztonsági tanács.

Moszkva többször is támogatásáról biztosította Pekinget Tajvannal kapcsolatban, és bírálta az Egyesült Államok "provokációit". Kína pedig mindeddig tartózkodott attól, hogy elítélje Oroszország Ukrajna elleni háborúját.

(Nyitóképünkön Hszi Csin-ping kínai, Vlagyimir Putyin orosz és Uhnágin Hürelszüh mongol elnök (b-j) a háromoldalú megbeszélésük kezdetén a Sanghaji Együttműködési Szervezet (SCO) csúcstalálkozóján Szamarkandban 2022. szeptember 15-én.)

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×