eur:
402.8
usd:
372.11
bux:
88686.46
2025. április 1. kedd Hugó
Coronavirus outbreak. Scientist in laboratory.
Nyitókép: Coolpicture/Getty Images

Ellentmondások, lassúság – Teljesen átalakul a járványkezelés az Egyesült Államokban

Ugyan a hatóság 75 éve, megalakulása óta készült a koronavíruséhoz hasonló járványok kezelésére, és "nagy pillanatban a teljesítményünk nem felelt meg az elvárásoknak".

Komoly átalakításokat jelentettek be az Egyesült Államok járványügyi központjánál (CDC) a koronavírus-járvány kezelésének értékelése és az intézményt ért heves bírálatok nyomán.

A CDC vezetőségének szerdai ülése után Rochelle Walensky igazgató közleményben jelentette be a változásokat, amelyek többi között a hatóság reagálóképességének felgyorsításáról, a kormányzati szervezetekkel való együttműködés javításáról szólnak.

Célként jelölte meg azt, hogy megszűnjenek az egymást átfedő és egymásnak ellentmondó közegészségügyi ajánlások.

A közlemény elszámoltathatóságot, együttműködést, kommunikációt, a közegészségügy cselekvésorientált kultúrájának kialakítását ígéri.

Az igazgató elismerte, hogy ugyan a hatóság 75 éve, megalakulása óta készült a koronavíruséhoz hasonló járványok kezelésére, és "nagy pillanatban a teljesítményünk nem felelt meg az elvárásoknak".

A konkrét lépések között szerepel az intézmény kommunikációs tevékenységének átszervezése és az internetes oldalának átalakítása.

A hatóságnál csaknem 12 ezer ember dolgozik, éves költségvetése 12 milliárd dollár.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.01. kedd, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára
Mégis mi lesz, ha Donald Trump tényleg megtámadja Grönlandot?

Mégis mi lesz, ha Donald Trump tényleg megtámadja Grönlandot?

Néhány hónapja még teljesen abszurd lett volna arról elmélkedni, hogy mi lenne, ha az Egyesült Államok megtámadna egy másik NATO-tagállamot, Donald Trump amerikai elnök viszont láthatóan mindenképpen meg akarja szerezni magának a Dániához tartozó Grönlandot. Trump több ízben beszélt arról is, hogy legrosszabb esetben még akár az amerikai haderőt is hajlandó lenne használni saját szövetségesével szemben, hogy az északi területet uralma alá hajtsa. Bár még sosem történt ilyen, és a NATO alapszerződése nem tér ki rá, alapvető sejtéseink lehetnek, mi történne, ha egy NATO-tagállam megtámadna egy másikat, Amerika katonai erőben való túlsúlya azonban most mindenképpen komplikálttá teszi a helyzetet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×